VR Group wystawia na sprzedaż tabor towarowy, który został poddany recyklingowi

VR Group wystawia na sprzedaż tabor towarowy, który został poddany recyklingowi

18 sierpnia 2022 | Źródło: VR Group / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

VR Group wystawia na sprzedaż 31 wagonów towarowych Ome, które firma postanowiła poddać recyklingowi. Tabor zostanie sprzedany w całości na aukcji dla firm we współpracy z serwisem internetowym Huutokaupat.com 13 września.

 

Wagon towarowy Ome. Fot. VR Group

 

"Recykling taboru kolejowego to zrównoważony sposób na pozbycie się nieużytecznego składnika majątku. Po pierwsze, niezbędne komponenty i części zamienne, takie jak wózki, są odzyskiwane z recyklowanego taboru, aby wykorzystać je w pozostałym taborze, ponieważ dostępność części zamiennych na rynku jest niska lub została już wyczerpana - mówi Eljas Koistinen, dyrektor VR Transpoint.

W sumie do sprzedaży przeznaczonych jest 31 wagonów wyprodukowanych w latach 60. i 70. Typowy okres eksploatacji wagonu towarowego wynosi około 30 lat. Pojazdy wystawione na sprzedaż nie muszą być identyczne, a komponenty, które mogą zawierać, mogą się różnić między sobą. Sprzedawany tabor nie jest jako taki sprawny, a VR Group nie ponosi żadnej odpowiedzialności za bezpieczny stan techniczny, przekazanie lub przydatność do użytku sprzedawanego taboru. Wagony będą sprzedawane jako pojedyncza jednostka, zwana "wagonem złomu", za który na aukcji zostanie ustalona cena podstawowa. Aukcja skierowana jest do firm i wymaga wcześniejszej rejestracji. Jeżeli w wyznaczonym terminie nie wpłynie żadna korzystna oferta, sprzęt zostanie poddany recyklingowi. W wyniku procesu recyklingu ponad 90% materiału z którego wykonane są urządzenia zostanie ponownie wykorzystane. Dalsze szczegóły dotyczące sprzedawanego sprzętu dostępne są na stronie internetowej firmy.

W przyszłości gdy VR Group podejmie decyzje o recyklingu swojego taboru, tabor ten zostanie wystawiony na sprzedaż, a firma ogłosi to tylko na swojej stronie internetowej.