Nowy dworzec kolejowy w Koszalinie najwcześniej za dwa lata? Tak typują bukmacherzy

Nowy dworzec kolejowy w Koszalinie najwcześniej za dwa lata? Tak typują bukmacherzy

19 sierpnia 2022 | Źródło: STS
PODZIEL SIĘ

Według zapowiedzi Koszalin miał zyskać nowy dworzec w przyszłym, 2023 roku. Aktualnie nie wybrano jednak nawet wykonawcy. Harmonogram działań również nie jest znany. Kiedy więc pasażerowie będą mogli skorzystać z nowego dworca? Przeanalizowali to specjaliści z STS.

Nowy dworzec w Koszalinie po przebudowie. Projekt: TBi Architekci

 

Zgoda na budowę nowego dworca została wydana pod koniec 2021 roku. Przetarg na wykonawcę miał ruszyć od razu w pierwszej połowie tego roku. To nie wydarzyło się jednak do dziś i nie wiadomo, kiedy dojdzie do skutku, co oznacza, że inwestycja może się sporo opóźnić. Jak bardzo? Sprawdzili to eksperci STS.

Według analityków STS, największej firmy bukmacherskiej w Polsce, najbardziej prawdopodobne jest oficjalne otwarcie dworca do końca lipca 2024 roku. Kurs na takie wydarzenie wynosi 1.35, co oznacza, że za każde postawione 100 zł można wygrać 118,80 zł (po odjęciu 12% podatku od gier). Optymiści, wierzący, że z nowego dworca odjadą w przyszłym roku, do końca listopada 2023, mogą wygrać aż 404, 80 zł (kurs 4.60). Opcją “neutralną” jest z kolei oddanie inwestycji do końca kwietnia 2024 roku. Stawiając na taki scenariusz można wygrać 176 zł (kurs 2.00).

 

Źródło: STS

 

Ciekawe wydaje się jak obstawialiby w tych zakładach przedstawiciele inwestora - PKP S.A.

Szczegółowe przewidywania analityków można znaleźć na stronie sts.pl.

 

Projekt Dworca PKP Koszalin. Źródło: TBi Architekci