MRCE zamawia 14 lokomotyw Vectron MS od Siemens Mobility

MRCE zamawia 14 lokomotyw Vectron MS od Siemens Mobility

19 sierpnia 2022 | Źródło: Siemens Mobility
PODZIEL SIĘ

Mitsui Rail Capital Europe (MRCE), firma zajmująca się wynajmem zamówiła 14 wielosystemowych lokomotyw Vectron MS od Siemens Mobility na podstawie istniejącej umowy. Dzięki temu zamówieniu MRCE będzie dysponować flotą 147 Vectronów. MRCE planuje wykorzystywać lokomotywy w Niemczech, Austrii, na Węgrzech, w Polsce, w Czechach, Słowacji, Rumunii i Holandii.

 

Fot. Siemens Mobility

 

- Jesteśmy szczególnie zadowoleni, że nasz wieloletni klient MRCE dalej rozbudowuje swoją flotę Vectronów. Zaufanie MCRE pokazuje, że nasze lokomotywy Vectron oznaczają niezawodność i elastyczność w europejskim transporcie pasażerskim i towarowym - powiedział Albrecht Neumann, CEO Rolling Stock w Siemens Mobility.

- Wierzymy, że Vectron będzie w dłuższej perspektywie rozwiązaniem pozwalającym na zaspokojenie przyszłych potrzeb transgranicznych potrzeb transgranicznych na rynku europejskim i zamierzamy stale zwiększać naszą flotę Vectronów jako główny atut w naszym portfolio - powiedział Hayato Yanagisawa, CEO ds. MRCE.

Wielosystemowe lokomotywy zamówione przez MRCE mają maksymalną moc na kole 6,4 megawata i prędkość maksymalną 160 km/h. Lokomotywy będą produkowane w zakładach Siemens Mobility w Monachium-Allach i wyposażone w Europejski System Sterowania Pociągiem (ETCS) oraz wymagane krajowe systemy sterowania pociągiem.

Od momentu ich wprowadzenia Siemens Mobility sprzedał ponad 1500 lokomotyw Vectron 62 klientom w 16 krajach. Flota Vectron pokonała do tej pory ponad 600 milionów kilometrów w służbie, a lokomotywy są dopuszczone do eksploatacji w 20 krajach europejskich.

Polscy operatorzy i przewoźnicy kolejowi zakupili już blisko 100 nowoczesnych elektrycznych lokomotyw Siemensa (Husarze, Vectrony, Smartrony). Na co dzień korzystają z nich CARGOUNIT, PKP Intercity, PKP Cargo, DB Cargo Polska, Lotos Kolej oraz Laude Smart Intermodal.