VIII Parada Lokomotyw TurKol.pl NYSA 2022 / 28 sierpnia 2022

VIII Parada Lokomotyw TurKol.pl NYSA 2022 / 28 sierpnia 2022

19 sierpnia 2022 | Źródło: Turystyka Kolejowa TurKol.pl
PODZIEL SIĘ

28 sierpnia na stacji kolejowej w Nysie odbędzie się VIII Parada Lokomotyw TurKol.pl. Nysa to czterokierunkowy węzeł kolejowy w województwie opolskim, który pomimo położenia na szlaku linii kolejowej tzw. "Magistrali Podsudeckiej" do dziś jest niezelektryfikowany. Dzięki temu jest jednak bardzo ciekawym miejscem do organizacji pokazu starego taboru kolejowego, a także przejazdów zabytkowymi pociągami turystycznymi.

 

Fot. TurKol

 

W trakcie VIII Parady Lokomotyw TurKol.pl Nysa 2022 zobaczymy między innymi zabytkowe lokomotywy spalinowe serii SM30 i SM41 odrestaurowane przez Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu, wagony pasażerskie 3 klasy z drewnianymi ławeczkami i pomostami dla podróżnych, czy skład Turystyki Kolejowej TurKol.pl oliwkowych wagonów pasażerskich 1 i 2 klasy z kultowym wagonem barowym WARS.

Gwiazdą imprezy będzie z całą pewnością polska lokomotywa spalinowa serii SU45 , która po odkupieniu od państwowego przewoźnika przez sympatyków z ALS s.c. ze Starego Sącza została odrestaurowana i przywrócona do pełnej sprawności.

 

Fot. TurKol

 

Na pokładzie taboru biorącego udział w paradzie Pasażerowie przejadą pociągami specjalnymi na trasach do Goświnowic, Otmuchowa, Głuchołazów i Chróściny Nyskiej.

Szczegóły na stronie internetowej Turystyki Kolejowej TurKol.pl: www.turkol.pl.

Do wtorku 23 sierpnia trwa internetowa przedsprzedaż, w ramach której dostępne są promocyjne ceny biletów.