Trwa seria wypadków na przejazdach kolejowo - drogowych z pociągami kolei wąskotorowych.

Trwa seria wypadków na przejazdach kolejowo - drogowych z pociągami kolei wąskotorowych.

27 sierpnia 2022 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Dzisiaj (27.08.2022r.) na przejeździe drogowo - kolejowym kat. "D" w Podskarbicach miała miejsce kolizja samochodu osobowego z pociągiem Kolei Wąskotorowej Rogów-Rawa-Biała. O wydarzeniu poinformował redakcję i przesłał zdjęcia Czytelnik Kuriera Kolejowego. Dziekujemy.

 

Fot. Czytelnik Kuriera Kolejowego

 

To już kolejne zdarzenie, w którym bezmyślna osoba prowadząca samochód osobowy wjeżdża na przejeżdzie drogowo - kolejowym wprost pod pociąg kolei wąskotorowej. We wczorajszym zderzeniu ucierpiał po raz drugi w przeciągu kilkunastu dni parowóz "Zośka" Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej.

Są to wydarzenia szczególnie bolesne, gdyż z możliwości przejazdu tymi zabytkowymi kolejkami korzystają całe rodziny z małymi dziećmi co staje sie dla nich w tej sytuacji niebezpieczne, a zachowanie pojazdów kolei wąskotorowych i ich przywracanie do ruchu odbywa się kosztem pracy miłosników tych kolei, którzy poświęcają swój czas a nie żadko też pieniądze aby z pełnym pietyzmem odtworzyć historyczne pojazdy nadszarpnięte upływającym czasem. 

Tłumaczenie kierowców "zagapiłem się" jest po prostu irytujące, a mandat w wysokości 1500 PLN jak to było wczoraj w Koszalinie jest śmieszny, nie współmierny do stworzonego zagrożenia i kosztów naprawy uszkodzonego pojazdu. 

 

Fot. Czytelnik Kuriera Kolejowego

 

Fot. Czytelnik Kuriera Kolejowego