Komunikat PKP PLK: O godzinie 12:30 wznowiono ruch pociągów przez stację Warszawa Czyste.

Komunikat PKP PLK: O godzinie 12:30 wznowiono ruch pociągów przez stację Warszawa Czyste.

05 września 2022 | Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
PODZIEL SIĘ

O godzinie 12:30 wznowiono ruch pociągów przez stację Warszawa Czyste. Służby techniczne zaplanowały wykonanie głównej naprawy uszkodzonej sieci trakcyjnej w nocy, co ma zminimalizować zmiany w komunikacji w obrębie Warszawskiego Węzła Kolejowego. W Warszawie powołany został specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewodników, który koordynuje ruch kolejowy przez stolicę.

 

Fot. Adam Kupniewski / Kurier Kolejowy

 

Do zakończenia głównych prac przy uszkodzonej sieci trakcyjnej będą obowiązywały zmiany w komunikacji. Informacje o zmianach są na bieżąco - tak szybko, jak to jest możliw- przekazywane na stacjach i przystankach.

Jak informował wcześniej Kurier Kolejowy dziś po godz. 10.00 w obszarze stacji Warszawa Czyste wykonawca prac - firma Budimex - uszkodził siec trakcyjną. Stacja, pełniąca ważna role w systemie komunikacji kolejowej, stała się nieprzejezdna. Od strony Warszawy Zachodniej przez stację Warszawa Czyste przebiegają trasy pociągów regionalnych i dalekobieżnych w kierunku Poznania, Krakowa, Wrocławia, Katowic.