Lepszy transport towarów w Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim

Lepszy transport towarów w Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim

05 września 2022 | Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
PODZIEL SIĘ

Więcej pociągów towarowych sprawniej dojedzie do terminali przeładunkowych w Łodzi Olechowie oraz bazy paliwowej polskiego koncernu paliwowo-energetycznego Piotrkowie Trybunalskim. Remonty torów realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za ok. 16 mln zł ze środków własnych zwiększają możliwości transportu i wzmacniają konkurencyjność kolei.

 

Fot. PKP PLK

 

Prace realizowane przez PLK w województwie łódzkim służą efektywnym przewozom towarów i wpływają na rozwój gospodarczy kraju.

Lepszy dowóz towarów do terminali w Łodzi Olechowie

Sprawniejszy kolejowy transport ładunków do jednego z najważniejszych w Polsce centrów logistycznych w Łodzi Olechowie umożliwia remont układu torowego oraz przywrócenie do eksploatacji jednego nieczynnego toru stacyjnego. Efektem jest zwiększenie przepustowości stacji i lepsza realizacja przewozów towarowych w łódzkim węźle kolejowym.

Remont torów na stacji Łódź Olechów. Fot. Jacek Miklasz / PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.  

 

Dzięki kompleksowej wymianie 3,4 km torów oraz 3 km sieci trakcyjnej, a także ułożeniu 17 nowych rozjazdów na stacji Łódź Olechów większa liczba ciężkich pociągów obsłuży firmy i przedsiębiorstwa zlokalizowane na terenie centrum logistycznego.

Roboty o łącznej wartości ok. 14 mln zł ze środków własnych PLK są realizowane etapami od maja ubiegłego roku i zakończą się do końca października br.

 

Nowy tor do naftobazy Lotosu w Piotrkowie Trybunalskim. Fot. Jacek Miklasz / PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 

Nowym torem do ważnej bazy paliw w Piotrkowie Trybunalskim

Lepszą obsługę terminala paliw polskiego koncernu paliwowo-energetycznego w Piotrkowie Trybunalskim umożliwia zmodernizowany tor dojazdowy do bocznicy koncernu naftowego. Roboty zrealizowane w okresie od października ubiegłego roku do końca marca br. przez PLK objęły wymianę podkładów i uzupełnienie tłucznia na długości 1 km oraz przebudowę mostu nad ciekiem wodnym Śrutowy Dołek. Wyremontowany tor zapewni sprawne przejazdy pociągów do rozbudowywanego i modernizowanego terminala Lotosu zwiększając możliwości dystrybucji paliw koleją. Wartość prac to 1,5 mln zł.