Znaczący wzrost zainteresowania ofertą PKP Intercity na e-podróżnik.pl

Znaczący wzrost zainteresowania ofertą PKP Intercity na e-podróżnik.pl

08 września 2022 | Źródło: e-podróżnik.pl
PODZIEL SIĘ

Platforma e-podróżnik.pl odnotowała ponad 40% wzrost sprzedaży biletów IC miesiąc do miesiąca. Co dziesiąty pasażer kupuje bilety z przesiadką. Zyskują na popularności przesiadki autobus-pociąg! To efekty wdrożenia 3 czerwca br. bezpośredniej sprzedaży oferty PKP Intercity na e-podróżnik.pl

Znaczący wzrost zainteresowania ofertą  PKP Intercity na e-podróżnik.pl
Fot. e-podróżnik.pl

 

Minęły już 3 miesiące od wdrożenia bezpośredniej sprzedaży biletów jednorazowych, z rezerwacją miejsca siedzącego PKP Intercity, na platformie e-podróżnik.pl. W lipcu w stosunku do poprzedniego miesiąca zanotowano ponad 40% wzrost przychodów ze sprzedaży biletów IC! Wyniki w kolejnym miesiącu wskazują na utrzymanie dużego zainteresowania ofertą PKP Intercity na www.e-podroznik.pl.

Warty odnotowania jest znaczący udział biletów z przesiadką. Co dziesiąte zamówienie przejazdu PKP Intercity, zrealizowane na platformie e-podróżnik.pl, dotyczy podróży łączonej autobus-pociąg lub pociąg-pociąg. Wśród przewoźników autobusowych, którzy w połączeniu z ofertą PKP Intercity są najczęściej wybieranych do przejazdów z przesiadką, jest Żak Express, Neobus Polska, Szwagropol oraz Polonus. Natomiast wybierając kolejowe podróże z przesiadką pasażerowie najczęściej przesiadają się z pociągu PKP Intercity na pociagi Polregio, Kolei Dolnośląskich oraz Kolei Śląskich.

 

Źródło: e-podróżnik.pl

 

Szeroka oferta połączeń kolejowych Intercity oraz połączeń autobusowych, które można wyszukać na platformie e-podróżnik.pl, umożliwia pasażerom wygodne zaplanowanie podróży i zakup biletów w jednej transakcji. Rosnące wyniki sprzedaży połączeń kolej-autobus to dowód na to, że jest duże zapotrzebowanie ze strony pasażerów na taki dostępny i przyjazny sposób organizacji podróży - zapewnia Tomasz Hajnos, wiceprezes zarządu Teroplan S.A., właściciela serwisu e-podróżnik.pl.

Cały czas współpracujemy ze spółką Teroplan SA, aby jeszcze lepiej prezentować swoją ofertę na platformie e-podróżnik.pl. Rozszerzenie sieci dystrybucji biletów na przejazd naszymi pociągami było możliwe dzięki wprowadzeniu Ujednoliconych Warunków Handlowych we wrześniu 2021 r. Cieszymy się, że ten nowy model sprzedażowy przynosi już efekty. Polacy preferują zakup biletów w kanałach zdalnych, dlatego chcemy się dalej rozwijać w tym kierunku - mówi Marek Chraniuk, prezes zarządu PKP Intercity S.A.

e-podróżnik.pl jako jedyna wyszukiwarka w Polsce pokazuje połączenia z dowolną liczbą przesiadek, między różnego typu środkami transportu: jedno zamówienie na połączenia kolejowo-autobusowe lub kolejowo-kolejowe (2 różnych przewoźników). 

 

Planer podróży e-podróżnik.pl wyróżnia się dostępem do największej w Polsce bazy oferty niemal 1000 przewoźników autobusowych, kolejowych i komunikacji miejskiej oferujących podróże w Polsce oraz 35 krajach Europy. Umożliwia precyzyjne ich zaplanowanie niezależnie od wymaganych przesiadek. Jako jedyna wyszukiwarka w Polsce pokazuje połączenia z dowolną liczbą przesiadek, między różnego typu środkami transportu. Serwis pozwala zaplanować podróż „od adresu do adresu” zarówno publicznym transportem międzymiastowym (drogowym i kolejowym), jak i miejskim. Platforma e-podróżnik.pl znajduje się w pierwszej piątce największych turystycznych portali internetowych w Polsce. Miesięcznie korzysta z niego blisko 2 miliony użytkowników. Strona dostępna jest w wielu wersjach językowych m.in. angielskiej i ukraińskiej.