Trzy osoby zabite, 11 rannych w zderzeniu pociągów w środkowej Chorwacji

Trzy osoby zabite, 11 rannych w zderzeniu pociągów w środkowej Chorwacji

10 września 2022 | Źródło: zdopravy.cz / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Pociąg osobowy zderzył się z nieruchomym pociągiem towarowym. Trzy osoby zginęły, a 11 innych zostało rannych, gdy pociąg osobowy i towarowy zderzyły się w piątek w środkowej Chorwacji, potwierdził dziś premier Chorwacji Andrej Plenkovic. Powiedział, że wśród rannych są obcokrajowcy i możliwe jest, że rano zostaną znalezione kolejne ofiary. Wypadek wydarzył się około 10 minut przed planowanym przyjazdem pociągu osobowego na miejsce docelowe do Novska.

Fot. Europe Trains Railways ECC

 

Do kolizji doszło w piątek około 21:30 między stacjami Okulčani i Novska, w pobliżu granicy z Bośnią i Hercegowiną - podała policja w oświadczeniu. 

"To było ogromne uderzenie" - powiedział premier Plenkovic, który przybył na miejsce zdarzenia wraz z innymi przedstawicielami rządu. Potwierdził, że znaleziono trzy ciała, ale nie wykluczył, że rano ratownicy odkryją kolejne ofiary. "Jest noc, jest ciemno, w tej chwili nie wiemy, czy jest więcej ofiar" - zaznaczył. Osoby ranne trafiły do szpitala. Premier powiedział, że część z nich jest w poważnym stanie, ale nie zagrażającym życiu.

 

Fot. Zdopravy.cz

 

Trwa badanie przyczyn wypadku. Władze twierdzą, że oba pociągi wykoleiły się po kolizji. Chorwackie media informowały wcześniej, że pociąg pasażerski zderzył się z zatrzymanym pociągiem towarowym. Według premiera w pociągu osobowym linii lokalnej podróżowało 13 osób, natomiast w pociągu towarowym tylko maszynista.