Nowy most kolejowy już nad Kanałem Żerańskim

Nowy most kolejowy już nad Kanałem Żerańskim

12 września 2022 | Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
PODZIEL SIĘ

Obok przystanku Nieporęt nad Kanałem Żerańskim, w ramach prac PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., nasunięta została nowa stutonowa konstrukcja mostu kolejowego. Przebudowany most zwiększy możliwości podróży oraz transportu towarów na linii Wieliszew - Radzymin - Tłuszcz. Środki na przebudowę pochodzą z budżetu PLK.

Fot. PKP PLK

Nad Kanałem Żerańskim obok przystanku w Nieporęcie na szlaku Wieliszew - Radzymin (lk10) jest już nowa konstrukcja oparta na nowych przyczółkach. Kolejnym etapem będzie wykonanie żelbetowej płyty. Następnie ułożony zostanie tor. Przeprawa zwiększy poziom bezpieczeństwa i ułatwi sprawny przejazd pociągów.

Jeszcze w bieżącym roku, po zakończeniu prac pociągi pasażerskie będą mogły przejechać przez most z prędkością 100 km/h a towarowe 80 km/h. Poprzednio składy pasażerskie mogły jechać 40 km/h - o 60 km wolniej.

Prace mostowe w Nieporęcie PLK wykona wykorzystując przerwę w ruchu kolejowym, wprowadzoną od lipca do końca października b.r., na wniosek Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w związku z rozbudową drogi krajowej nr 61 na odcinku Legionowo - Zegrze.