Robert Nowakowski będzie kierował spółka zależną RAILPOOL w Polsce

Robert Nowakowski będzie kierował spółka zależną RAILPOOL w Polsce

13 września 2022 | Źródło: RAILPOOL / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

RAILPOOL, jedna z wiodących europejskich firm zajmujących się leasingiem pojazdów szynowych, z dniem 1 października 2022 roku otworzy nową spółkę zależną w Poznaniu, w Polsce. Nowa spółka będzie kierowana przez Roberta Nowakowskiego, który również dołączy do RAILPOOL z dniem 1 października 2022 roku.

 

Fot. Railpool

 

RAILPOOL jest obecny na polskim rynku od 2009 roku.

Torsten Lehnert, prezes zarządu RAILPOOL, mówi: "Założenie filii RAILPOOL w Polsce jest logiczną kontynuacją naszej znaczącej działalności na tym rynku, jednym z największych i najważniejszych rynków kolejowych w Europie. Cieszę się, że już od października Robert Nowakowski będzie kierował naszym lokalnym przedsiębiorstwem. Jest on doświadczonym menedżerem kolejowym, który doskonale zna polski rynek i jestem przekonany, że jego bogate doświadczenie w połączeniu z kompetencjami RAILPOOL w zakresie wynajmu z pełną obsługą oraz naszym nowoczesnym taborem przyniesie naszym lokalnym klientom i partnerom biznesowym wiele korzyści."

Robert Nowakowski ma ponad 20-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w sektorze kolejowym, w tym ponad jedenaście lat w DB Cargo Polska, gdzie przez ostatnie pięć lat pełnił funkcję członka zarządu.

Robert Nowakowski mówi: "Cieszę się, że w październiku dołączam do RAILPOOL, aby przenieść działalność firmy w Polsce na wyższy poziom. Sam jestem silnie zakorzeniony w lokalnym - i pełnym wyzwań - rynku ładunków kolejowych. W oparciu o wielki sukces Railpool w Polsce i zgodnie z ich trwającą ekspansją w Europie Wschodniej bardzo się cieszę, że pomogę im utorować drogę do zaspokojenia rosnącego lokalnego zapotrzebowania na wydajne i niezawodne usługi trakcyjne."

 

O RAILPOOL

RAILPOOL jest jedną z wiodących firm zajmujących się leasingiem pojazdów kolejowych, oferującą prawdziwe kompetencje w zakresie pełnej obsługi z jednej ręki. Firma została założona w 2008 roku w Monachium i działa obecnie w 17 krajach europejskich.

RAILPOOL jest jednym z największych oferentów w Europie z około 400 lokomotywami i 148 pojazdami osobowymi (i sumą inwestycji 1,6 mld euro). Flota RAILPOOL pokonuje rocznie 85 000 000 kilometrów i w istotny sposób przyczynia się do przesunięcia modalnego na rzecz kolei.
RAILPOOL posiada własny magazyn z ponad 3.100 różnymi częściami zamiennymi i komponentami.