Nowa umowa transportowa dla DB Regio na północnym wschodzie, wyższy komfort podróży.

Nowa umowa transportowa dla DB Regio na północnym wschodzie, wyższy komfort podróży.

21 września 2022 | Źródło: https://bahnblogstelle.net / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Pasażerowie linii Regionalexpress (RE) 3, 4 i 5 od grudnia 2026 r. będą mogli cieszyć się większą liczbą przejazdów, gęstszymi interwałami i nowoczesnymi pociągami. Jest to przewidziane w umowie transportowej, która jest obecnie zawierana z Deutsche Bahn.

Wizualizacja Stadler Rail

 

Państwowe przedsiębiorstwo otrzymało kontrakt na tzw. sieć północ-południe po przeprowadzeniu przetargu, o czym poinformowały kraje związkowe Berlin, Brandenburgia, Saksonia-Anhalt i Meklemburgia-Pomorze Przednie.

Sieć obejmuje kilka linii RE przez Berlin: Stralsund/Schwedt - Jüterbog, Stendal - Falkenberg (Elster)/Lutherstadt Wittenberg oraz Rostock/Stralsund - Ludwigsfelde. Poprzednia umowa z Deutsche Bahn wygasa z końcem 2026 roku po dwunastu latach. Teraz grupie udało się zapewnić kolejne dwanaście lat.

Łącznie od grudnia 2026 roku do sieci ma zostać zakupionych 15 nowych pojazdów Stadler KISS i Flirt XL. Opcjonalnie wykorzystanych zostanie jeszcze sześć Flirtów XL - podała kolej. Ponadto 110 wagonów piętrowych i 22 lokomotywy przejdą gruntowną modernizację, podano w informacji. Pociągi będą wyposażone w darmowe Wi-Fi, w niektórych znajdą się także gniazda USB-C, a w pociągach będzie aplikacja ze wskaźnikiem obciążenia. Planowane są również kolejne stojaki na rowery.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Siemens Mobility po raz pierwszy prezentuje Mireo Plus B na targach InnoTrans 2022 Siemens Mobility po raz pierwszy prezentuje Mireo Plus B na targach InnoTrans 2022
Następny artykuł Grupa Škoda wprowadza własny system antykolizyjny Grupa Škoda wprowadza własny system antykolizyjny