Alstom podpisał kontrakt na utrzymanie lokomotyw meksykańskiego Ferromexu

Alstom podpisał kontrakt na utrzymanie lokomotyw meksykańskiego Ferromexu

24 września 2022 | Źródło: Alstom / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Alstom podpisał odnowienie kontraktu na przeprowadzenie konserwacji prewencyjnej i naprawczej 186 lokomotyw floty Ferrocarril Mexicano (Ferromex) na okres pięciu lat, rozpoczynając od zaraz.

 

Alstom podpisał kontrakt na utrzymanie lokomotyw meksykańskiego Ferromexu
Fot. Alstom

 

Stosunki handlowe Alstom z Ferromexem rozpoczęły się w 2004 roku i pozwoliły na uzyskanie synergii na rzecz mobilności kolejowej w Meksyku. Umowa o świadczenie usług, w ramach której wdrożono zdalne monitorowanie, polega na przeprowadzaniu konserwacji zapobiegawczej i naprawczej lokomotyw, stosowaniu technologii konserwacji opartej na stanie oraz przeprowadzaniu konserwacji predykcyjnej poprzez analizę drgań i analizę chemiczną oleju.

"Odnowione zaufanie do Alstom dzięki tej dodatkowej umowie serwisowej potwierdza zaangażowanie Alstom w pomoc Ferromex w optymalizacji działań dzięki zwiększeniu niezawodności i dostępności floty dla bardziej wydajnej i zrównoważonej sieci transportowej" - powiedziała Maite Ramos Gómez, dyrektor generalny Alstom Mexico.

Ferromex obsługuje największą sieć kolejową w Meksyku z 10.000 km torów, które obejmują główne obszary przemysłowe i konsumenckie kraju oraz łączą się z resztą świata poprzez osiem (8) portów i sześć (6) przejść granicznych.

"Współpraca ramię w ramię z partnerami biznesowymi takimi jak Ferromex wzmacnia naszą filozofię pracy opartą na jakości, która pomaga nam wspierać siłę, która porusza Meksyk w zakresie transportu i zrównoważonego rozwoju" - podsumowała Maite Ramos.

Prace konserwacyjne będą prowadzone w ośrodkach Ferromexu zlokalizowanych w Torreón, Chihuahua i Guadalajara.