Przejazd specjalny dla miłośników kolei wąskotorowych „BYTOM 2022” dostarczył wielu wrażeń.

Przejazd specjalny dla miłośników kolei wąskotorowych „BYTOM 2022” dostarczył wielu wrażeń.

26 września 2022 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Niedzielny poranek 25 września br. na stacji Bytom Karb Wąskotorowy przywitał lekkim deszczem uczestników specjalnego przejazdu zorganizowanego przez Towarzystwo Kolei Wąskotorowych! Tym razem miłosnicy wąskotorówek wybrali się na piękny i klimatyczny Śląsk!  A z czym nam kojarzy się Śląsk? Oczywiście z górnictwem i kopalniami! Dla miłośników kolei widok ciężkich składów towarowych to również nieodłączny obraz śląskiego krajobrazu. I oczywiście również z jedną z największych i najstarszych sieci wąskotorowych w Polsce czyli Górnośląskimi Kolejami Wąskotorowymi. W podróży uczestniczył fotoreporter Kuriera Kolejowego Adam Kupniewski, który zaprasza do obejrzenia galerii zdjęć z tej bardzo klimatycznej wyprawy.

Fot. Adam Kupniewski / Kurier Kolejowy

 

W ramach imprezy BYTOM 2022 zorganizowanej przez Towarzystwo Kolei Wąskotorowych przy współpracy ze Stowarzyszeniem Górnośląskich Kolei Wąskotorowych w Bytomiu, punktualnie o godz 10:00 oba składy wyruszyły ze stacji Bytom Karb w kierunku stacji Miasteczko Śląskie.

 

Fot. Adam Kupniewski / Kurier Kolejowy

 

Na całej trasie nie brakowało licznych fotostopów łącznie w obu kierunkach były aż 23 postoje w pięknych klimatycznych miejscach. Główną atrakcją i motywem przewodnim imprezy był skład towarowy prowadzony ciężką lokomotywą Lxd2 z oryginalnym silnikiem Maybacha, która ciągnęła  klasyczny dla Górnośląskich Kolei Wąskotorowych skład zestawiony z Węglarek Wddxhp systemu Ziehla.

 

Jeden z fotostopów na trasie przejazdu. Fot. Adam Kupniewski / Kurier Kolejowy

 

Dodatkową atrakcją dla uczestników była druga lokomotywa Lxd2 która prowadziła skład z uczestnikami imprezy składający się z wagonów 3 klasy Cxhpi. Całość imprezy zakończyliśmy ostatnim dodatkowym fotostopem z widokiem składu na tle zabytkowej Elektrociepłowni Szombierki.

 

Fot. Adam Kupniewski / Kurier Kolejowy

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Rozbudowa terminalu intermodalnego CLIP w Swarzędzu zakończona! (video) Rozbudowa terminalu intermodalnego CLIP w Swarzędzu zakończona! (video)
Następny artykuł DB Fernverkehr zamawia 21 lokomotyw Vectron Dual Mode od Siemens Mobility DB Fernverkehr zamawia 21 lokomotyw Vectron Dual Mode od Siemens Mobility