DB Fernverkehr zamawia 21 lokomotyw Vectron Dual Mode od Siemens Mobility

DB Fernverkehr zamawia 21 lokomotyw Vectron Dual Mode od Siemens Mobility

27 września 2022 | Źródło: Siemens Mobility
PODZIEL SIĘ

Siemens Mobility dostarczy 21 lokomotyw Vectron Dual Mode do Deutsche Bahn. Jest to pierwsze wdrożenie Vectron Dual Mode w transporcie pasażerskim. Lokomotywy są przeznaczone do prowadzenia składów do Sylt na północy i Oberstdorfu na południu Niemiec.

 

Fot. Siemens Mobility

 

Vectron Dual Mode to aktualna odpowiedź na zmieniające się wymagania dotyczące tras. Lokomotywy o podwójnym zasilaniu łączą zalety w pełni funkcjonalnych lokomotyw spalinowych z zaletami lokomotyw elektrycznych. Połączenie mocnego napędu spalinowego i wyposażenia do korzystania z sieci trakcyjnej umożliwia elastyczne reagowanie na wymagania trakcji.

Gdy tylko dostępny jest przewód napowietrzny, należy z niego korzystać. Eksploatacja elektryczna jest znacznie bardziej przyjazna dla środowiska niż eksploatacja spalinowa. Ponieważ jednak w Niemczech jeszcze przez długi czas będzie wiele niezelektryfikowanych odcinków torów, wiele lokomotyw spalinowych nadal jeździ pod siecią trakcyjną - nie korzystając z niej. Nie ma to żadnego sensu ani ekonomicznego, ani ekologicznego. Vectron Dual Mode sprawdza się w obu trybach pracy, oferując alternatywę dla eksploatacji wyłącznie w trybie spalinowym.