Kolejny Vectron Siemensa powiększa rodzinę lokomotyw CARGOUNIT

Kolejny Vectron Siemensa powiększa rodzinę lokomotyw CARGOUNIT

28 września 2022 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

CARGOUNIT - największa polska firma zajmująca się wynajmem lokomotyw w Europie Środkowo-Wschodniej, a także jeden z wiodących tego typu podmiotów w Europie odbiera kolejną maszynę Vectron MS wyprodukowaną przez Siemens Mobility. Jak dowiedział się Kurier Kolejowy to pierwsza z czterech, które powiększą flotę firmy jeszcze w tym roku. Lokomotywę 193 058 w barwach CARGOUNIT, choć jeszcze nie obklejoną, sfotografał w czasie jazd próbnych w okolicach Monachium nasz Czytelnik.

Fot. Czytelnik Kuriera Kolejowego

 

Vectrony to najnowocześniejsze na rynku europejskim, uniwersalne lokomotywy, o modułowej konstrukcji, umożliwiającej łatwe dostosowanie do wymogów użytkowania i specyfiki jazdy w różnych krajach, a dzięki temu kompleksowo odpowiadające zapotrzebowaniu większości dzisiejszych przewoźników kolejowych. Podstawowym założeniem przy ich konstrukcji była wydajność i opłacalność wykonywania zadań trakcyjnych w ruchu krajowym i transgranicznym, zarówno pasażerskim, jak i towarowym w Europie.

Trwa ofensywa na rynku lokomotyw spółki CARGOUNIT. Nie tak dawno w ręce rumuńskiego prywatnego przewoźnika kolejowego Unicom Tranzit została przekaza lokomotywa Siemens Smartron, uproszczona wersja lokomotywy Siemens Vectron, pierwsza tego typu zakupiona przez CARGOUNIT. Jeszcze w październiku br. do Rumunii trafi drugi z zamówionych Smartronów.