Logistycy 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej przemieszczają wojsko na ćwiczenia Borsuk22

Logistycy 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej przemieszczają wojsko na ćwiczenia Borsuk22

29 września 2022 | Źródło: 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej
PODZIEL SIĘ

11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej przygotowuje się do udziału w ćwiczeniach BORSUK22. Organizacja i realizacja przemieszczenia oddziałów wojskowych do wskazanych lokalizacji to zawsze pierwszy ważny sprawdzian dla ćwiczących żołnierzy. Tak jest i tym razem, przy okazji zbliżającego się ćwiczenia, gdzie przemieszczenie organizowane jest sposobem kombinowanym, czyli z wykorzystaniem transportów kolejowych i dróg publicznych.

Fot. 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej

 

Przed żołnierzami setki kilometrów, ale aby dotrzeć do celu sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie, istotne jest odpowiednie przygotowanie platform kolejowych – opuszczenie burt, jak również sprawdzenie ich stanu technicznego. Dopiero gdy te czynności zostaną wykonane, pojazdy mogą zostać wprowadzane na podstawione wagony. Tutaj oczywiście też obowiązują określone procedury. Najważniejsze jest bezpieczeństwo żołnierzy, zarówno tych, którzy kierują pojazdami wjeżdżającymi na platformy kolejowe, jak również tych, którzy są oczami kierowców i wprowadzają kilkudziesięciotonowe pojazdy. Wzajemne zgranie oraz zaufanie to w tym przypadku podstawa. Liczą się także doświadczenie oraz umiejętność skupienia, które pozwalają na precyzyjne wykonywanie wszystkich czynności.

Kurier Kolejowy za zgodą 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej prezentuje galerię zdjęć wykonanych w czasie załadunku pojazdów pancernych na platformy kolejowe.

 

 

Fot. 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej.