Renfe wprowadza do sprzedaży bilety na ponad 60 usług AVE na podróże w 2023 r.

Renfe wprowadza do sprzedaży bilety na ponad 60 usług AVE na podróże w 2023 r.

03 października 2022 | Źródło: Renfe / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Hiszpański przewoźnik Renfe udostępnił do sprzedaży bilety na ponad 60 usług AVE na podróże przez cały rok 2023. Konkretnie, dostępne są już bilety na pociągi łączące Madryt z Barceloną, Alicante, Malagą i Sewillą. W ten sposób Renfe oferuje swoim klientom możliwość planowania podróży przez cały nadchodzący rok, a ponadto, kupując bilety z wyprzedzeniem, podróżni mogą zawsze uzyskać lepsze ceny.

Fot. Renfe

 

Bilety na rok 2023 można już nabyć za pośrednictwem wszystkich kanałów sprzedaży, na stronie renfe.com, w aplikacji Renfe, poprzez sprzedaż telefoniczną pod numerem 91 232 03 20, w kasach biletowych i automatach samoobsługowych na dworcach oraz w biurach podróży.

Większa częstotliwość, więcej miejsc docelowych i lepsze zobowiązania dotyczące punktualności.

Renfe jest spółką kolejową, która oferuje największą liczbę połączeń i miejsc docelowych w Hiszpanii oraz najkorzystniejszee odszkodowanie w przypadku opóźnień pociągów, dzięki dobrowolnemu zobowiązaniu do punktualności.

Firma odnowiła również ofertę handlową na bilety AVE, Alvia, Euromed i Intercity, aby zaoferować klientom większą elastyczność w taryfach. Nowa struktura handlowa obejmuje dodatek Puente Ave, zawarty w taryfie Premium i opcjonalnie w Elige, który umożliwia pasażerom bezpłatne przyspieszenie lub opóźnienie czasu podróży tego samego dnia.

Nowa oferta handlowa ma na celu udoskonalenie wszystkich biletów Elige, zarówno Standard jak i Comfort, które pozwalają na bezpłatne zmiany, eliminują obowiązującą do tej pory opłatę za zmianę w wysokości 20%, a także można je rozszerzyć do nieograniczonych zmian (płacąc różnicę w cenie) poprzez dodanie suplementu za 5 euro.

Ponadto bilety Elige, które są najlepszą opcją podróżowania w najlepszej cenie z większą elastycznością, nadal podlegają częściowemu zwrotowi, przy czym w przypadku anulowania biletu 70% kwoty jest zwracane.

Z drugiej strony, Renfe utrzymuje i oferuje bilet Basic jako najprostszą alternatywę podróży, z tańszymi cenami, ale która nie pozwala na zmiany i nie podlega zwrotowi.

Maksymalna elastyczność i komfort dzięki biletom Premium

Dzięki nowej strukturze handlowej klienci posiadający bilet Premium w pociągach Ave i Euromed mogą uzyskać do 100% zwrotu pieniędzy i nieograniczoną ilość bezpłatnych przesiadek (należy jedynie dopłacić ewentualną różnicę w cenie w stosunku do nowego biletu).

Te opcje są zawarte w biletach Premium i są dostępne dla biletów Elige za jedyne 5 euro za sztukę lub za 10 euro za wszystkie trzy opcje (AVE Bridge, nieograniczone bezpłatne zmiany i 100% zwrot za rezygnację).

Bilety Premium, czyli all inclusive, zachowują swoje tradycyjne atrybuty maksymalnego komfortu, takie jak dostęp do saloników klubowych, wyjątkowo duże siedzenia w wagonach, w których mieści się do 60% mniej pasażerów oraz bezpłatny catering pokładowy.