Drugi z zamówionych przez CARGOUNIT Smartronów gotowy do podróży do Rumunii.

Drugi z zamówionych przez CARGOUNIT Smartronów gotowy do podróży do Rumunii.

03 października 2022 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Zgodnie z ubiegłorocznymi zapowiedziami CARGOUNIT - największa polska firma zajmująca się wynajmem lokomotyw w Europie Środkowo-Wschodniej, a także jeden z wiodących tego typu podmiotów w Europie rozszerzył swoją flotę o dwie zupełnie nowe lokomotywy od Siemens Mobility - Smartrony przeznaczone na rynek rumuński. Pierwsza z nich, 192-010 w drugiej połowie sierpnia została przekazana do eksploatacji przez operatora Unicom Tranzit. Teraz druga 192-011 trafi do tego samego przewoźnika.

 

Fot. Klaus Seidl

 

Lokomotywa Smartron 011 CARGOUNIT to 12. lokomotywa Smartron obecna na terenie Rumunii i jedenasta zarejestrowana w tym kraju (192-025 jest zarejestrowana w Niemczech). Będzie eksploatowana przez spółkę Unicom Tranzit, która ma w swoim parku jeszcze trzy lokomotywy Smartron 192-001/002, oraz 192-010, której właścicielem jest także CARGOUNIT.

Dostawa dwóch lokomotyw Smartron na rynek rumuński jest krokiem milowym w rozwoju CARGOUNIT, który umocni w ten sposób swoją pozycję jako wiodącego podmiotu w zakresie wynajmu lokomotyw w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka obserwuje rosnące zapotrzebowanie na nowoczesne lokomotywy w krajach Trójmorza i chce zostać pionierem w zakresie oferty wynajmu lokomotyw Smartron dedykowanych na rynek rumuński. W Rumunii mają miejsce podobne zjawiska w zakresie modernizacji floty lokomotyw, jakie mają miejsce od kilku lat w Polsce, stąd też CARGOUNIT chce aktywnie uczestniczyć w dostarczaniu nowoczesnych i ekologicznych środków transportu jakich poszukują lokalni przewoźnicy.

 

Lokomotywa 192-010 w drugiej połowie sierpnia przekazana do eksploatacji przez operatora Unicom Tranzit.
Fot. Michai

 

Smartron 192-011 jeszcze w tym tygodniu wyruszy do miejsca przeznaczenia. Już w Rumunii zyska okleinę CARGOUNIT z elementami graficznymi charakterystycznymi dla rumuńskiego operatora.