Przedwczoraj przekazana, wczoraj nowa lokomotywa PCC Intermodal wyruszyła z Gliwic do Gdańska

Przedwczoraj przekazana, wczoraj nowa lokomotywa PCC Intermodal wyruszyła z Gliwic do Gdańska

09 października 2022 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Pierwsza z trzech zamówionych i odebranych przez PCC Intermodal elektrycznych lokomotyw Gama 111Eo-006 wyprodukowana przez bydgoską PESĘ wyjechała wczoraj po raz pierwszy z transportem intermodalnym, w relacji Gliwice - Gdańsk, przewożąć kontenery z terminalu w Gliwicach do terminalu DCT w Gdańsku.

 

Przedwczoraj przekazana, wczoraj nowa lokomotywa PCC Intermodal wyruszyła z Gliwic do Gdańska
Dziewiczy kurs GAMY PCC Intermodal. Fot. Kaper Tykwiński

 

PCC Intermodal SA podpisała umowę z zakładem PESY w Bydgoszcy na dostawę trzech lokomotyw elektrycznych 111E - Gama. oraz z fabryką Alstom na dostawę czterech lokomotyw elektrycznych Traxx MS3, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (Działanie 3.2), który ma na celu promocje i wdrażanie niskoemisyjnych rozwiązań transportowych.

Umowa z bydgoskim producentem obejmuje produkcję i serwis gwarancyjny, certyfikowanych na Polskę lokomotyw elektrycznych, wraz z serwisem utrzymaniowym do naprawy P4.

Kontrakt z Alstom obejmuje produkcję lokomotyw, certyfikację, szkolenie pracowników PCC Intermodal oraz pełną obsługę serwisową. Ponadto umożliwia zamówienie jednej dodatkowej lokomotywy.

Zgodnie z deklaracjami PCC Intermodal lokomotywy PESA ruszą w trasy po regularnej siatce połączeń intermodalnych operatora pomiędzy portami Polskimi Gdańsk / Gdynia, a najważniejszymi regionami gospodarczymi kraju, a lokomotywy Traxx będą wykorzystywane w operacjach transgranicznych między Polską, Niemcami, Austrią, Czechami i Słowacją.

Wszystkie siedem zakontraktowanych lokomotyw powinno trafić do floty właściciela jeszcze w tym roku.

 

Pierwszy kurs nowej lokomotywy w flocie PCC Intermodal. Fot. Kamil Banisz

 

PCC Intermodal SA jest wiodącym operatorem logistycznym, działającym na polskim i międzynarodowym rynku transportowym. Spółka organizuje transport intermodalny ładunków w kontenerach, dostarczając towary do drzwi klientów na terenie Polski, Niemiec, Holandii, Belgii, a także Ukrainy (Tarnopol, Kijów, Odessa, Dniepr). Wykorzystując własne zasoby, firma gwarantuje kompleksową obsługę logistyczną zarówno pojedynczych dostaw, kontenerów, jak i dużych regularnych ciągów ładunkowych.

Sieć połączeń PCC Intermodal SA gwarantuje regularne serwisy z/do terminali morskich zlokalizowanych w Hamburgu/ Bremerhaven, Rotterdamie, Antwerpii, Gdańsku i Gdyni, a także terminali lądowych w: Kutnie, Gliwicach, Brzegu Dolnym, Kolbuszowej, Poznaniu, Frankfurcie nad Odrą, Duisburgu oraz Mościskach (UA), skąd możliwe są dostawy kontenerów do drzwi w pozostałych regionach.

Operator należy do Grupy PCC, która zatrudnia około 3 000 osób w ponad 40 lokalizacjach w całej Europie. Pposiada flotę 45 stopowych kontenerów HC PW, organizuje około 6 500 pociągów intermodalnych rocznie i ponad 400 dostaw do drzwi klientów dziennie. Spółka posiada własną krajową licencję kolejową, flotę lokomotyw.

Działalność PCC Intermodal SA to przede wszystkim organizacja transportu krajowego i międzynarodowego obejmującego ładunki zjednostkowane. Serwis intermodalny odbywa się w oparciu o regularne, polskie i zagraniczne połączenia kolejowe (pociągi kontenerowe), pomiędzy morskimi i lądowymi terminalami przeładunkowymi oraz zsynchronizowane z nimi przewozy samochodowe.

Spółka PCC Intermodal jest prekursorem wielu nowoczesnych rozwiązań intermodalnych, wykorzystuje swoje bogate doświadczenia w obsłudze najbardziej złożonych łańcuchów dostaw, kompleksowo służy pomocą, rozwiązaniem i zrównoważoną logistyką!