Akiem i Wabtec z umową servisową mająca na celu optymalizację dostępności floty lokomotyw

Akiem i Wabtec z umową servisową mająca na celu optymalizację dostępności floty lokomotyw

13 października 2022 | Źródło: AKIEM / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Firma Wabtec Corporation podpisała umowę o świadczenie usług z Akiem, wiodącą europejską firmą zajmującą się leasingiem taboru kolejowego, w celu zapewnienia utrzymania krytycznych urządzeń dla flot lokomotyw w Europie. Umowa ta zwiększy bezpieczeństwo, niezawodność i dostępność taboru kolejowego dla klientów firmy Akiem. Umowa, która obowiązuje przez najbliższe pięć lat, obejmuje elementy układu hamulcowego, pantografy i HVAC dla floty PRIMA i TRAXX we Francji i Niemczech. Celem firm Wabtec i Akiem jest maksymalizacja dostępności aktywów dla klientów operatora.

 

Fot. AKIEM

 

Europejski zasięg firmy Wabtec był kluczowym czynnikiem w budowaniu tej relacji. Bliskość zespołów firmy Wabtec do miejsc konserwacji w firmie Akiem pozwoli na optymalne monitorowanie sprzętu. Dodatkowym czynnikiem było doświadczenie i pozycja lidera Wabtec w zakresie produktów objętych umową. Powinno to zapewnić kluczowe elementy do dalszego wsparcia firmy Akiem zarówno w zakresie remontów sprzętu, jak i optymalizacji floty w trakcie obsługi klientów.

- To kluczowe partnerstwo w zakresie konserwacji sprzętu z firmą Akiem sprawia, że firma Wabtec współpracuje bezpośrednio z właścicielem taboru kolejowego. Kluczowa rola firmy Akiem w tym łańcuchu wartości oznacza, że w pełni rozumie ona wartość solidnego i niezawodnego sprzętu. Podzielamy ich zaangażowanie w maksymalizację bezpieczeństwa i niezawodności pociągów i cieszymy się, że możemy wspierać tego głównego uczestnika europejskiego rynku kolejowego w osiąganiu jego celów - mówi Sameer Gaur, Prezes Wabtec Transit Services Group.

- Jesteśmy przekonani, że długoterminowe partnerstwo z zespołem Wabtec w zakresie rewizji komponentów pozwoli Akiem zabezpieczyć i skrócić czynności serwisowe na połowie naszej obecnej floty, z bezpośrednią korzyścią dla naszych klientów. Elastyczność firmy Wabtec wraz z możliwością nabycia nowych części zamiennych, a nawet rozszerzenia zakresu usług, będzie bezsprzecznie źródłem udanego partnerstwa - mówi Maxandre Garzino-Fréchot, Dyrektor ds. zakupów w firmie Akiem.

Obie strony będą również współpracować w celu opracowania innowacyjnych usług, w tym produkcji przyrostowej (projektowanie nastepnej generacji), zdalnej diagnostyki i bardziej zrównoważonych czynników chłodniczych HVAC, aby zoptymalizować wydajność i ekologiczność.