Bahnoperator podnajmuje od CARGOUNIT dwie kolejne lokomotywy Vectron.

Bahnoperator podnajmuje od CARGOUNIT dwie kolejne lokomotywy Vectron.

30 października 2022 | Źródło: https://radziol.pl / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Kolejne dwie lokomotywy elektryczne Vectron produkcji Siemensa odebrała firma Cargounit - jedno z czołowych przedsiębiorstw zajmujących się wynajmem taboru kolejowego. Te dwie maszyny przekazano od razu klientowi - firmie Bahnoperator Polska. Są to lokomotywy wielosystemowe, przygotowane do pracy w ośmiu krajach (Polska, Niemcy, Austria, Czechy, Słowacja, Słowenia, Chorwacja, Węgry). Ich prędkość maksymalna to 200km/h, a moc to 6400kW.

Fot. Radziol.pl

 

Tak jak na wcześniejszych pojazdach w barwach Cargounit, tak na tych możemy się spotkać z mnogością oznaczeń na czole. Oprócz fragmentu numeru EVN znajdziemy tam niemiecką serię, będącą w istocie numerem identyfikującym pojazd w systemie LZB - w związku z przekroczeniem tysiąca lokomotyw serii 193 dodano z EVN cyferkę „6” na przodzie – stąd oznaczenie 6193. Imiona – tak jak na wcześniejszych lokomotywach - są imionami pracowników firmy Cargounit.

 

27 października 2022 |Poznań Franowo| Lokomotywa X4EAB-059 „Piotrek”

 

Bardzo cieszy fakt pozyskiwania przez polskie firmy kolejnych, nowoczesnych pojazdów trakcyjnych. Obecnie „Bahnoperator Polska” eksploatuje siedem Vectronów z Cargounit oraz dwie Gamy z Rail Capital Partners. Pozostaje mieć nadzieje, że nowe lokomotywy otrzymają logo użytkownika podobnie, jak wszystkie wcześniej pozyskane pojazdy.