Od jutra z Wieliszewa do Tłuszcza znowu pojedziemy pociągiem

Od jutra z Wieliszewa do Tłuszcza znowu pojedziemy pociągiem

31 października 2022 | Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
PODZIEL SIĘ

Od 1 listopada wracają pociągi na trasę Wieliszew – Tłuszcz. Skończył się remont mostu kolejowego nad Kanałem Żerańskim obok przystanku w Nieporęcie. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za kwotę 13 mln zł netto finansowana była z budżetu spółki.

Wyremontowany most kolejowy nad Kanałem Żerańskim w Nieporęcie. Fot. PKP PLK S.A.

 

Od 1 listopada wznowiony zostanie ruch pociągów na trasie Wieliszew-Tłuszcz . PKP Polskie Linii Kolejowych S.A. zakończyły prace związane z remontem mostu kolejowego nad Kanałem Żerańskim w Nieporęcie. Stary obiekt zastąpiła nowa stutonowa konstrukcja. Ułożono nowy tor i zamontowano nową sieć trakcyjną. Most pozytywie przeszedł próby obciążeniowe.

 

Próby obciążeniowe mostu kolejowego nad Kanałem Żerańskim w Nieporęcie. Fot. PKP PLK S.A.

 

Przebudowany most zwiększa możliwości podróży oraz transportu towarów na linii Wieliszew - Radzymin - Tłuszcz. Środki na przebudowę pochodzą z budżetu PLK.

PLK wykonały prace mostowe w Nieporęcie PLK wykorzystując przerwę w ruchu pociągów od lipca do końca października b.r., która potrzebna była Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w związku z rozbudową drogi krajowej nr 61 na odcinku Legionowo - Zegrze.

 

Wyremontowany most kolejowy nad Kanałem Żerańskim w Nieporęcie. Fot. PKP PLK S.A.