Nowy peron i kolejny etap prac na stacji w Ożarowie Mazowieckim

Nowy peron i kolejny etap prac na stacji w Ożarowie Mazowieckim

04 listopada 2022 | Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
PODZIEL SIĘ

Na stacji w Ożarowie Mazowieckim pasażerowie od listopada skorzystają z nowego peronu. Przygotowano nową wiatę. Zakończył się ważny etap przebudowy obejmujący m.in. tory kolejowe i urządzenia. Korekta rozkładu jazdy umożliwi kontynuację prac od strony dworca. Inwestycję za ok. 120 mln zł prowadzą PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych POIiŚ.

Prace na stacji Ożarów Mazowiecki. Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 

Na stacji w Ożarowie Mazowieckim będą dwa nowe wyspowe perony. W listopadzie pasażerowie skorzystają z pierwszego przebudowywanego peronu od strony ul. Żeromskiego. Przygotowana jest długa ok. 170 metrowa wiata, nawiązująca formą i kształtem do pierwotnego obiektu. Wykonawca przygotował nowy tor. Zamontowane zostały komputerowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym.

W listopadzie prace będą widoczne od strony budynku dworca. Budowane będzie przejście podziemne i demontowana kładka nad torami. Dojście do peronów zapewnione będzie od strony dworca przez zamknięte tory oraz od strony ul. Żeromskiego przez przejazd kolejowo-drogowy.

 

Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 

Organizacja ruchu pociągów w kierunku Sochaczewa i Warszawy została przygotowana z przewoźnikami. Przyjęte rozwiązanie umożliwi przewozy i realizację prac modernizacyjnych. Za niektóre pociągi została wprowadzone zastępcza komunikacja autobusowa. Szczegóły dostępne są u przewoźników i na stronie portalpasażera.pl. Przebudowa stacji usprawni dojazdy zarówno w stronę Warszawy, jak i w stronę Kutna.

Projekt o wartości blisko 120 mln zł netto - „Poprawa przepustowości linii kolejowej E 20 na odcinku Warszawa - Kutno etap I Prace na linii kolejowej nr 3 na odc. Warszawa - granica LCS Łowicz” finansowany jest w 85% ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Zakończenie prac przewidziane jest w 2023 roku.

Prace na stacji Ożarów Mazowiecki. Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.