Pożar lokomotywy PKP Intercity, są osoby poszkodowane  

Pożar lokomotywy PKP Intercity, są osoby poszkodowane  

10 listopada 2022 | Źródło: Portal WWL112.PL
PODZIEL SIĘ

W czwartek w godzinach porannych doszło do pożaru lokomotywy pociągu pośpiesznego „Zamenhof” relacji Białystok - Warszawa Zachodnia. Pożar został już ugaszony. Poszkodowani zostali maszynista i kierownik składu, którzy podczas gaszenia pożaru zatruli się tlenkiem węgla. Obaj zostali przetransportowani do szpitala w celu wykonania niezbędnych badań. 

Fot. Portal WWL112.PL

 

- W lokomotywie doszło do zapalenia się instalacji w komorze silnika trakcyjnego. W akcji gaśniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej. Dwie osoby z obsługi pociągu zostały przekazane pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego, a dla ponad 200 pasażerów kolej zorganizowała zastępczą komunikacje autobusową - powiedział portalowi WWL112.PL asp. Jan Sobków, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie

 

 

Zdarzenie spowodowało bardzo poważne utrudnienia na całej trasie w kierunku Warszawy. Część pociągów została odwołana. Na poszczególnych stacjach kolejowych stoją setki zdezorientowanych osób czekających na pociąg w stronę Dworca Wileńskiego.

 

Redakcja Kuriera Kolejowego dziękuję  portalowi WWL112.PL za udostepnienie materiału.