Pociąg "Rock Green” rozpoczyna służbę w Lazio w specjalnej malaturze w imię zrównoważonego rozwoju

Pociąg "Rock Green” rozpoczyna służbę w Lazio w specjalnej malaturze w imię zrównoważonego rozwoju

17 listopada 2022 | Źródło: Trenitalia / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Dzięki specjalnej powłoce nowy pociąg Trenitalii wysyła jasny komunikat na rzecz zrównoważonego transportu i wyboru pociągu „Co robisz w ruchu ulicznym? Zostaw samochód, wsiądź do pociągu!”.


 

Pociąg
Fot. Trenitalia

 

Z tym roszczeniem naniesionym na malaturze będzie teraz kursować w Lazio na linii FL1, która z Orte dociera do lotniska Fiumicino, aby promować zbiorowy transport kolejowy i zniechęcać do transportu prywatnego, który nadal ma bardzo duży udział w emisjach CO2. Z drugiej strony "Rock" sam w sobie jest zrównoważony, wykonany jest w 97% z materiałów nadających się do recyklingu i ma o 30% niższe zużycie paliwa niż poprzednie pojazdy.  

Do tego pociągu wkrótce dołączy w Lazio kolejny "Rock Green" w nowych barwach i nowonarodzony Blues, który dzięki potrójnemu zasilaniu (elektrycznemu, dieslowskiemu i akumulatorowemu) jeszcze bardziej przyczyni się do ekologicznej rewolucji w transporcie regionalnym realizowanej przez Trenitalia.

 

Fot. Trenitalia

 

"Od dziś - mówi Sabrina De Filippis, dyrektor ds. biznesu regionalnego Trenitalii - rozpoczyna się nowa kampania regionalna Trenitalii, która zaprasza ludzi do pozostawienia swoich samochodów, aby wypróbować nasze zupełnie nowe pociągi i dotrzeć do centrum Rzymu w wygodny, szybki i komfortowy sposób". Nie mogło być bardziej autorytatywnego świadectwa niż nasz "Rock", ubrany w piękną zieleń, aby pokazać, jak pociąg regionalny, doskonale zintegrowany z lokalnym systemem mobilności, jest zwycięskim wyborem z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju środowiskowego, gospodarczego i społecznego".

 

Fot. Trenitalia