Koleje Dolnośląskie uruchamiają nowy sklep internetowy. Bilet kupisz szybko i bez logowania

Koleje Dolnośląskie uruchamiają nowy sklep internetowy. Bilet kupisz szybko i bez logowania

22 listopada 2022 | Źródło: Koleje Dolnośląskie
PODZIEL SIĘ

Pasażerowie Kolei Dolnośląskich zyskali nową opcję zakupu biletów. Przewoźnik uruchomił właśnie swój sklep internetowy i zapewnia, że jest to najszybsza dostępna możliwość zakupu biletu na przejazd liniami KD. Czym różni się od popularnych aplikacji?

Fot. Koleje Dolnośląskie
– Nie trzeba pobierać żadnej aplikacji, nie ma potrzeby rejestrować konta. Zakup biletu w naprawdę szerokiej ofercie, dzięki nowemu sklepowi KD, to teraz łatwo dostępna i szybka czynność. Od dziś udostępniamy pasażerom kolejny kanał sprzedaży biletów, bez konieczności stania w kolejkach, wygodnie i komfortowo – wyjaśnia Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.
Jedna strona, wiele biletów
Proces zakupu jest prosty i intuicyjny. Bogata oferta sklepu obejmuje również trasy międzynarodowe, przesiadkowe i Polregio (na odcinkach wspólnych z KD), a także WBS – Wspólnego Biletu Samorządowego. Dodatkowo sklep został zintegrowany z serwisem portalpasazera.pl. Podróżni korzystający z tej strony będą mogli nabyć bilety na wyszukiwane połączenia w nowym sklepie KD. 

– Mamy świadomość, że kupno biletu przez internet to niezwykle popularna opcja, a nasi pasażerowie chętnie z niej korzystają. W październiku Koleje Dolnośląskie uzyskały aż 44 proc. swoich utargów dzięki sprzedaży przez internet. Sieć stała się naszym najważniejszym kanałem, wyprzedziła sprzedaż w kasach i na pokładach pociągów. Niektórych jednak zniechęca konieczność instalowania aplikacji i logowania. Sklep KD to odpowiedź na potrzeby podróżnych, którzy chcą maksymalnie uproszczonej procedury kupowania biletów – mówi Bartosz Jungiewicz, Dyrektor ds. Handlowych Kolei Dolnośląskich.

Jak kupić bilet – krok po kroku
1. Na stronie kolejedolnoslaskie.pl wpisz skąd, dokąd, kiedy i o której godzinie chcesz jechać.
2. Określ pozostałe parametry biletu m.in. typ i przysługujące zniżki.
3. Wpisz swoje dane i adres e-mail.
4. Kliknij „kup teraz” i opłać zakup.
5. Bilet zostanie przesłany na podany przez pasażera adres e-mail.
Podróżny musi go zachować do kontroli.
KD wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób, dla których liczy się komfort i oszczędność czasu. Jak pokazują statystyki udostępniane przez Urząd Transportu Kolejowego, liczba biletów kolejowych sprzedawanych on-line systematycznie wzrasta.