Stadler otrzymał pierwsze zamówienie na systemy sterowania pociągami w Szwajcarii.

Stadler otrzymał pierwsze zamówienie na systemy sterowania pociągami w Szwajcarii.

25 listopada 2022 | Źródło: Stadler Rail
PODZIEL SIĘ

Stadler i Müller Technologie AG podpisały umowę na doposażenie pięciu pojazdów manewrowych z systemem sterowania pociągiem ETCS GUARDIA (European Train Control System). Dla Stadlera jest to pierwsze tego typu zamówienie w Szwajcarii.

 

Fot. Stadler Rail

 

System kontroli pociągu GUARDIA ETCS firmy Stadler zostanie zainstalowany w pięciu pociągach serii Aeam 841 z opcją do dziesięciu kolejnych pojazdów. Müller Technologie AG, jako producent pojazdów, przekształca pojazdy w pojazdy hybrydowe, co umożliwia przełączanie pomiędzy pracą w sieci trakcyjnej, spalinowej i akumulatorowej. Stadler wprowadza więc doposażenie we własny system ETCS po raz pierwszy w Szwajcarii. Wykonanie i instalacja z Baseline 3.6.0 odbędzie się w latach 2023-2025.

Pascal Cantin, szef działu sprzedaży i marketingu w dywizji sygnalizacji Stadlera, mówi - "Nasz system ochrony pociągów GUARDIA jest już stosowany w pociągach Stadler na szwajcarskich torach. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy teraz w Szwajcarii doposażać pojazdy innych producentów w nasz system ETCS i chcielibyśmy podziękować firmie Müller Technologie AG za zaufanie, jakim nas obdarzyła."

Frank Stäheli, dyrektor zarządzający firmy Müller Technologie AG, mówi - "Stadler dostarcza rozwiązanie ECTS idealnie dopasowane do naszego projektu. Hybrydyzacja to duży krok w kierunku zrównoważonej logistyki budowlanej na szynach. Wdrażamy zrównoważone rozwiązania ze Szwajcarii, dla Szwajcarii."

Stadler podpisał pierwszy kontrakt na dopasażenie pojazdów kolejowych w system GUARDIA w 2020 roku z holenderskim operatorem kolejowym Arriva, spółką zależną Deutsche Bahn. 36 pojazdów FLIRT będzie wykorzystywanych w ruchu transgranicznym w Holandii, Belgii i Niemczech.

System kontroli pociągu GUARDIA ETCS firmy Stadler został już zatwierdzony w kilku krajach i jest w użyciu w Szwajcarii, Polsce, na Węgrzech i w Słowenii. W Szwajcarii, nowy pojazdy FLIRT przwwoźnika BLS zostały również wyposażone w system ochrony pociągów GUARDIA i są w eksploatacji komercyjnej od maja 2021 r.