GB Railfreight ogłasza nową 10-letnią umowę leasingu lokomotyw z firmą Akiem

GB Railfreight ogłasza nową 10-letnią umowę leasingu lokomotyw z firmą Akiem

09 stycznia 2023 | Źródło: GB Railfreight / AKIEM / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

GB Railfreight (GBRf) ogłasza nową 10-letnią umowę leasingu lokomotyw z Akiem, wiodącą europejską firmą zajmującą się leasingiem taboru kolejowego. Umowa przewiduje zainwestowanie 25 milionów funtów w zwiększenie liczby lokomotyw w całej działalności GBRf. Ta inwestycja była możliwa dzięki niedawnym zwycięstwom GBRf w sektorze intermodalnym i ciągłemu wzrostowi na wielu kluczowych rynkach.

 

Fot. GB Railfreight

 

11 lokomotyw klasy 77 i klasy 66 będzie obsługiwało usługi dla przedsiębiorstw z branży intermodalnej, wytwarzania energii, infrastruktury, odpadów, budownictwa i usług kolejowych. Przybędą z Europy kontynentalnej między styczniem 2023 a majem 2024 roku.

Po przybyciu do Wielkiej Brytanii zostaną poczynione dalsze inwestycje w konwersję lokomotyw, aby dostosować je do służby w Wielkiej Brytanii w EMD Doncaster Roberts Road. Oczekuje się, że pierwsza z lokomotyw rozpocznie pracę na brytyjskiej sieci kolejowej do lata 2023 roku.

"W ciągu ostatnich dwóch lat widzieliśmy znaczny wzrost w zakresie frachtu kolejowego, z nowymi klientami i rynkami przychodzącymi do nas w celu wsparcia swoich łańcuchów dostaw. Ta nowa umowa z Akiem jest częścią naszego zobowiązania do utrzymania tego wzrostu i zaoferowania bardziej zrównoważonej alternatywy dla transportu towarów w całej Wielkiej Brytanii" - powiedział John Smith, Dyrektor Generalny GB Railfreight.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z dodania tak renomowanych i cenionych lokomotyw Cl66 & Cl77 na rynek brytyjski, jednocześnie wzmacniając nasze partnerstwo z GBRf. Za kilka miesięcy, kiedy nasze kontynentalne europejskie wysokowydajne Cl 66 & Cl77 zostaną przekształcone w lokomotywy doskonale dostosowane do rynku brytyjskiego, dzięki wiedzy technicznej zespołów GBRf, w znacznym stopniu przyczynią się do rozwoju kolejowych przewozów towarowych w całej Wielkiej Brytanii" powiedział Simon-Pierre Trezeguet, Dyrektor Zarządzający Jednostki Biznesowej Akiem Locomotive Leasing.

 

O GB Railfreight

  • Założona w 1999 roku firma GB Railfreight (GBRf) z siedzibą w Londynie jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w branży kolejowej, przewożącą towary dla szerokiego grona klientów w całym kraju.
  • GBRf zatrudnia ponad 1200 pracowników z całej Wielkiej Brytanii, a jej wyjątkowa kultura skoncentrowana na ludziach zdobyła uznanie sektora, zdobywając nagrodę Education & Training Excellence na Rail Business Awards 2022.

O Akiem:

  • Akiem jest wiodącym europejskim dostawcą usług dla operatorów kolejowych, producentów i władz lokalnych. Firma oferuje flotę 670 lokomotyw i ponad 160 pojazdów osobowych oraz rozwiązania obejmujące cały łańcuch wartości taboru.
  • Akiem ma ponad 80 klientów i jest obecny w 21 krajach europejskich. Większość z jej 300 pracowników pracuje we Francji, Niemczech, Szwecji, Włoszech, na Węgrzech, w Polsce i Wielkiej Brytanii.
  • Akiem Technik jest sercem usług przemysłowych i technicznych firmy Akiem. Ten kompleksowy ekosystem przemysłowy z certyfikatem ECM jest zbudowany wokół ogólnoeuropejskiej sieci warsztatów i obszernych zapasów części zamiennych do utrzymania taboru dostarczanych klientom.
  • Akiem jest w 100% własnością CDPQ, globalnej grupy inwestycyjnej silnie zaangażowanej w rozwój infrastruktury niskoemisyjnej.