EUROGATE Intermodal GmbH (EGIM) łączy Wilhelmshaven z południowymi Niemcami

EUROGATE Intermodal GmbH (EGIM) łączy Wilhelmshaven z południowymi Niemcami

15 stycznia 2023 | Źródło: EUROGATE Intermodal GmbH
PODZIEL SIĘ

EUROGATE Intermodal GmbH (EGIM), operator transportu kombinowanego z siedzibą w Hamburgu, od połowy stycznia 2023 r. włącza do swojej sieci terminal kontenerowy EUROGATE Container Terminal (CTW) w Wilhelmshaven.

Fot. EUROGATE Intermodal

 

Od 16 stycznia 2023 roku EGIM włącza do swojego rozkładu jazdy jedyny w Niemczech port głębokowodny z regularnymi, bezpośrednimi połączeniami kolejowymi z południowymi Niemcami. W pierwszym kwartale ruszą cotygodniowe bezpośrednie połączenia między CTW a Duisburgiem, Monachium, Norymbergą i Kornwestheim. Wkrótce potem, w drugim kwartale, jako ważne cele podróży zostaną dodane Ulm, Mannheim i Frankfurt/Main. Od czerwca 2023 r. EGIM będzie oferować zwiększoną częstotliwość, wynoszącą łącznie 13 cotygodniowych kursów w obie strony.

Przyjazny dla klimatu transport kolejowy ma strategiczne znaczenie dla dalszego rozwoju transportowego Wilhelmshaven jako przyszłościowej lokalizacji portowej od czasu, gdy JadeWeserPort (JWP) jest stale dostępny za pomocą lokomotyw elektrycznych. Dla EGIM jest to logiczny krok, aby znacznie wzmocnić ofertę zrównoważonych rozwiązań transportowych nie tylko na południu Niemiec, ale także w Niemczech zachodnich. Tutaj w przyszłości mają być konsekwentnie otwierane nowe korytarze dzięki nowym połączeniom z Wilhelmshaven. Dalsza rozbudowa infrastruktury kolejowej pomiędzy Wilhelmshaven a regionami wzdłuż korytarza Renu przyspieszy ten rozwój i tym samym zmieni przepływ ładunków, ponieważ pociągi będą mogły bezpośrednio i sprawnie dojeżdżać do nabrzeża w Dolnej Saksonii.

Wszystkie nowe połączenia można również rezerwować za pośrednictwem w pełni cyfrowej platformy rezerwacyjnej railMybox, która została uruchomiona na początku maja 2022 roku. Przyjazny dla użytkownika system, który przekonuje zobowiązaniami dotyczącymi pojemności po stałych cenach, odnotowuje coraz więcej rejestracji i rezerwacji.

Wobec coraz większych kontenerowców, JWP o głębokości wody 18 metrów nabiera coraz większego znaczenia dla handlu zagranicznego. Osiem firm żeglugowych już mocno włączyło do swoich harmonogramów JWP, które zdobywa punkty za swoje zalety nautyczne na wybrzeżu Morza Północnego. CTW odnotowało wysokie tempo wzrostu i osiągnęło rekordową przepustowość 712 953 TEU w 2021 r.