Pierwszy z 71 pojazdów Stadlera rozpoczął służbę na torach południowej Walii

Pierwszy z 71 pojazdów Stadlera rozpoczął służbę na torach południowej Walii

22 stycznia 2023 | Źródło: Stadler Rail
PODZIEL SIĘ

W minionym tygodniu do służby handlowej wszedł pierwszy z 71 pociągów, które Stadler Rail dostarcza dla Transport for Wales Trafnidiaeth Cymru. Pociąg ten kursuje na linii Rhymney pomiędzy Rhymney a Penarth w południowej Walii i jest to FLIRT DMU, których łącznie będzie 11. Szwajcarski producent dostarczy również 24 regionalne pojazdy FLIRT i 36 tramwajów CITYLINK. 58 FLIRT-ów Stadlera jest już eksploatowanych we Wschodniej Anglii, teraz teraz ten flagowy produkt Stadlera pojawia się w innej części Wielkiej Brytanii.

Fot. Transport for Wales Trafnidiaeth Cymru

 

Transport for Wales Rail Services (TfW Rail) w marcu 2019 roku przyznał szwajcarskiemu producentowi taboru kolejowego kontrakt na dostawę 71 pociągów.

Kontrakt obejmuje dostawę 36 trójwagonowych tramwajów CITYLINK oraz 35 jednostek Fast Light Intercity and Regional Train (FLIRT). Trójwagonowe tramwaje CITYLINK będą zasilane energią elektryczną i akumulatorową 25kV.

Z 35 pojazdów, 11 jednostek FLIRT będzie napędzanych silnikiem diesla i będzie wykorzystywanych w usługach South Wales Metro. Pozostałe 24 pociągi FLIRT będą z systemem napędu tri-mode - zdolne do zasilania energią elektryczną, spalinową i akumulatorową.

Stadler dostarczy do TfW Rail siedem trzywagonowych i 17 czterowagonowych pociągów tri-mode. Będą one kursować na północ od Cardiff z wykorzystaniem energii elektrycznej, a na południe z wykorzystaniem oleju napędowego.