WIOSNA 2023 - Pociągiem na Dolny Śląsk!

WIOSNA 2023 - Pociągiem na Dolny Śląsk!

24 stycznia 2023
PODZIEL SIĘ

Turystyka Kolejowa TurKol.pl wraz z Partnerami zaprasza na pokład specjalnych pociągów turystycznych, które zostaną uruchomione w ostatni weekend marca

Fot. Turkol.pl

 

Tym razem okazją do uruchomienia pociągów jest początek wiosny i pierwsze cieplejsze dni! Specjalne pociągi turystyczne przejadą odcinkami głównych i lokalnych linii kolejowych przebiegających w zdecydowanej większości na terenie Dolnego Śląska i częściowo Ziemi Lubuskiej. W trakcie podróży będzie także okazja dla sympatyków kolei do "zaliczenia" linii całkowicie zapomnianych lub nieczynnych w ruchu pasażerskim. Pociągi wwiększości będą uruchomione przy użyciu składu pociągu z lat 70. XX wieku z lokomotywą spalinową serii SU/SM42. Pociągi STRZEGOMKA i GRANIT będą natomiast ciągnięte przez lokomotywę SU45 (STRZEGOMKA w powrotnej trasie, a GRANIT całą trasę).

Bilety na wyszczególnione poniżej pociągi z oferty WIOSNA są biletami ryczałtowymi, obowiązują niezależnie od długości trasy, na jakiej podróżują pasażerowie. Ceny ofert dla różnych pociągów są zróżnicowane ze względu na długość trasy i czas przejazdu. Wszystkie pociągi objęte są całkowitą rezerwacją miejsc. 

Do realizacji wszystkich powyższych pociągów zaplanowano skład historycznego pociągu zestawionego z zabytkowego taboru Turystyki Kolejowej TurKol.pl, a także przewoźnika prywatnego. Wagony będą w historycznych barwach (oliwkowe wagony).

Pasażerowie skorzystają z przejazdu pociągiem ciągniętym przez lokomotywę spalinową serii SU42 lub SM42 - w barwach firmowych przewoźnika lub historycznych, tradycyjnych zielonych - w zależności od możliwości pozyskania lokomotywy w barwach historycznych. Wyjątkiem będzie przejazd pociągów STRZEGOMKA (na trasie powrotnej) i GRANIT (cała trasa) - które będą ciągnięte przez lokomotywę spalinową SU45-079!


Pociąg będzie zestawiony z historycznych, pasażerskich wagonów przedziałowych 1 oraz 2 klasy zabytkowych, a także zabytkowego wagonu barowego WARS.