Kiedy skończy się przebudowa dworca Łódź Kaliska? Bukmacherzy mają odpowiedź

Kiedy skończy się przebudowa dworca Łódź Kaliska? Bukmacherzy mają odpowiedź

27 stycznia 2023 | Źródło: STS
PODZIEL SIĘ

Do końca 2022 roku miały rozpocząć się prace remontowe przy budynku dworca Łódź Kaliska. Tymczasem dopiero został ogłoszony przetarg na wykonawcę. Według założeń inwestycja miała zakończyć się w 2024 roku. Wiadomo już, że termin ten będzie niemożliwy do zrealizowania. Kiedy pasażerowie będą mogli skorzystać z nowego dworca? Przeanalizowali to eksperci STS.

 

Wizualizacja: PKP S.A.

 

Prace budowlane gmachu dworcowego mają być kontynuacją działań związanych z rewitalizacją obiektu. W listopadzie ubiegłego roku do użytku podróżnych oddano nowe perony, teraz czekają oni na unowocześnienie budynku dworca z lat 90. Właśnie ogłoszono przetarg na wykonawcę. Termin składania ofert wyznaczono do końca lutego. Jedynym kryterium wyboru pozostaje tradycyjne cena, a budowa ma rozpocząć się w tym roku. Kiedy nowy dworzec zostanie oddany do użytku?

Według ekspertów STS, największej polskiej firmy bukmacherskiej, najbardziej prawdopodobne jest zakończenie inwestycji do końca czerwca 2025 roku. Kurs na takie wydarzenie wynosi 1.25*, co oznacza, że za każde postawione 100 zł można wygrać 110 zł (po odjęciu 12% podatku od gier). Optymiści, wierzący, że inwestycja zostanie oddana do użytku na początku 2025 roku mogą zyskać więcej. Kurs na zakończenie budowy do końca lutego 2025 r. wynosi 4.00, czyli za każde postawione 100 zł można wygrać 352 zł. Szczegółowe przewidywania analityków można znaleźć na stronie sts.pl.

*im niższy kurs, tym większe prawdopodobieństwo zdarzenia.

 

Grupa STS jest największą firmą bukmacherską w Polsce, która działa również na skalę międzynarodową. Bukmacher posiada licencję w Wielkiej Brytanii oraz Estonii, skąd oferuje usługi na kilku rynkach.

Firma nieprzerwanie inwestuje w rozwój nowoczesnych i innowacyjnych technologii, dzięki którym zdystansowała krajowych konkurentów. STS udostępnia usługi online nie tylko za pośrednictwem strony internetowej, ale również jej mobilnej wersji, jak i aplikacjom dedykowanym systemom Android i iOS. Firma cały czas rozwija ofertę, udostępniając m.in. kolejne zakłady na żywo oraz umacniając wiodącą pozycję w dziedzinie esportu. Bukmacher stworzył też własny system wypłat – STSpay – pozwalający na szybkie przelewy przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu. STS jest również właścicielem systemu bukmacherskiego Betsys, z którego korzysta.

Za sprawą efektywnego i całodobowego systemu Customer Service, STS jest w stanie odpowiadać na rosnące zapotrzebowania klientów. Firma oferuje ponadto możliwość oglądania transmisji wydarzeń sportowych na żywo w internecie, za pośrednictwem STS TV. Usługa jest dostępna także użytkownikom urządzeń mobilnych. Każdego miesiąca firma udostępnia transmisje blisko 5000 wydarzeń sportowych, w tym m.in. piłki nożnej, tenisa, siatkówki, koszykówki oraz innych sportów.

Bukmacher aktywnie angażuje się we wspieranie polskiego sportu, będąc największym prywatnym podmiotem na rodzimym rynku sponsoringu. Firma jest oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski w piłce nożnej, sponsorem strategicznym Lecha Poznań, sponsorem głównym Jagiellonii Białystok a także oficjalnym bukmacherem Widzewa Łódź, Zagłębia Lubin, Polskiej Ligi Siatkówki czy innych klubów i związków sportowych. STS angażuje się także we wspieranie esportu.

Firma powstała w 1997 roku. Spółka posiada nowoczesne punkty przyjmowania zakładów, które znajdują się w każdym większym mieście w Polsce – łącznie na terenie kraju jest ich ponad 400. STS zatrudnia przeszło 1500 osób.