Pierwszy tramwaj Škoda ForCity Smart zmierza do Bonn w Niemczech

Pierwszy tramwaj Škoda ForCity Smart zmierza do Bonn w Niemczech

31 stycznia 2023 | Źródło: Dopraváček / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Grupa Škoda wygrała przetarg w 2019 roku na dostawę tramwajów dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Bonn. Pilska firma dostarczy do niemieckiego miasta łącznie 26 nowoczesnych pojazdów z platformy ForCity Smart. Ważnym elementem umowy jest wyłączność na dostawy części zamiennych przez 25 lat. W ramach umowy klient może skorzystać z opcji na maksymalnie dwanaście dodatkowych pojazdów. Łączna wartość kontraktu może więc sięgnąć prawie czterech miliardów koron (168 milionów Euro)

 

Fot. Škoda Group.

 

Pilzeńska firma odniosła sukces w bardzo wymagającej konkurencji. Ten kontrakt potwierdza, że tramwaje Škody są w stanie odnieść sukces w konkurencji z największymi firmami na świecie, nawet na najbardziej wymagających rynkach globalnych.

Tramwaje dla Bonn to nowoczesne dwukierunkowe trójczłonowe 100% niskopodłogowe pojazdy z wózkami skrętnymi. Komfortowa eksploatacja jest możliwa dzięki pełnej przyczepności pojazdów, która np. zapewnia niezawodne właściwości jezdne nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Przewoźnicy doceniają niskie koszty eksploatacji produktu z platformy Škoda ForCity Smart. Wnętrze pojazdów zostało zaprojektowane w duchu przyszłości transportu tramwajowego.

 

Załadunek tramwaju Škoda ForCity Smart Bonn w pilsneńskim zakładzie. Fot. Škoda Group.

 

Pasażerowie mogą liczyć na komfortowe, przestronne pojazdy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych z dwoma dużymi wielofunkcyjnymi schowkami we wnętrzu, np. na wózki inwalidzkie, wózki dziecięce lub rowery. Nowe tramwaje mają czytelny system informacyjny z ekranami i panelami. W tramwajach zainstalowano system kamer, który w znacznym stopniu przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa ruchu i zapobiegania wandalizmowi. Tramwaj ma 30 metrów długości i może pomieścić 180 pasażerów.

 

Źródło: Škoda Group.