Trzeci z nowych tramwajów Moderus Gamma dotarł do Łodzi

Trzeci z nowych tramwajów Moderus Gamma dotarł do Łodzi

01 lutego 2023 | Źródło: Łódź.pl / Modertrans
PODZIEL SIĘ

Trzeci tramwaj z rodziny Moderus Gamma LF 06 AC w nocy z 29 na 30 stycznia został dostarczony do Łodzi. Rozładunek standardowo miał miejsce w godzinach nocnych przy ul. Telefonicznej.

 

Fot. Modertrans

 

W międzyczasie poznańska firma Modertrans wypełniła zobowiązania umowne w zakresie przekazania specjalistycznego wyposażenia niezbędnego do obsługi nowego taboru oraz pakietu naprawczego części.

Docelowo 30 nowych tramwajów Moderusów Gamma trafi do odnowionej zajezdni Chocianowice. Model był trzykrotnie nagradzany za wygląd na największych targach kolejowych. 

 

Fot. Modertrans

 

Dostarczony tramwaj to Moderus Gamma LF 06 AC. Jest to konstrukcja pięcioczłonowa, w ponad 80% niskopodłogowa,  zabudowana na czterech wózkach. Wszystkie wózki są napędowe, zamienne między sobą, a dwa skrajne obrotowe. Dzięki zastosowaniu wszystkich osi, które napędzają i hamują, uzyskane zostaną optymalne właściwości biegowe pojazdu, ze zdecydowanie mniejszą tendencją do generowania poślizgów. Do wnętrza pojazdu pasażerowie dostaną się przez 5 par dwuskrzydłowych drzwi. Przedział pasażerski jest w pełni klimatyzowany, design wnętrza został wykonany w jasnych barwach, a oświetlenie w technologii ledowej.

Tramwaj jest wyposażony w rampę ułatwiającą wjazd wózkom inwalidzkim. W wydzielonej kabinie motorniczego znalazł się komfortowy fotel pneumatyczny. Najważniejsze elementy sterujące pojazd zostały zabudowane w dwóch podłokietnikach. Kabina jest klimatyzowana, warunki termiczne motorniczy ustawia samodzielnie, niezależnie od tych panujących w przedziale pasażerskim. Całkowita długość tramwaju to ponad 32 m.