Otwarcie biura i oficjalne rozpoczęcie działalności spółki Railpool Polska.

Otwarcie biura i oficjalne rozpoczęcie działalności spółki Railpool Polska.

01 lutego 2023 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

RAILPOOL, jedna z wiodących europejskich firm zajmujących się leasingiem pojazdów szynowych, z dniem 1 października 2022 roku otworzyła nową spółkę zależną w Poznaniu, w Polsce. Nowa spółka jest kierowana przez Roberta Nowakowskiego, który również dołączył do RAILPOOL z dniem 1 października 2022 roku. Dziś (01.02.2023 r.) miało miejsce uroczyste otwarcie biura i rozpoczęcie działności spółki Railpool Polska Sp. z o.o.

 

Fot. Kurier Kolejowy

 

Robert Nowakowski ma ponad 20-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w sektorze kolejowym, w tym ponad jedenaście lat w DB Cargo Polska, gdzie przez ostatnie pięć lat pełnił funkcję członka zarządu.

RAILPOOL jest jedną z wiodących firm zajmujących się leasingiem pojazdów kolejowych, oferującą prawdziwe kompetencje w zakresie pełnej obsługi z jednej ręki. Firma została założona w 2008 roku w Monachium i działa obecnie w 17 krajach europejskich.

 

Inauguracyjne wystąpienie prezesa Roberta Nowakowskiego. Fot. Kurier Kolejowy

 

RAILPOOL jest jednym z największych oferentów w Europie z około 400 lokomotywami i 148 pojazdami osobowymi (i sumą inwestycji 1,6 mld euro). Flota RAILPOOL pokonuje rocznie 85 000 000 kilometrów i w istotny sposób przyczynia się do przesunięcia modalnego na rzecz kolei.
RAILPOOL posiada własny magazyn z ponad 3.100 różnymi częściami zamiennymi i komponentami.

 

W uroczystej inauguracji działalności biura i spółki Railpool Polska wzięli udział
obecni i potencjalni partnerzy,
jak to ujął gospodarz wydarzenia - "Przyjaciele z branży kolejowej". 
Fot. Kurier Kolejowy 

 

 

Rozmowa Kuriera Kolejowego z Robertem Nowakowskim, członkiem zarządu Railpool Polska Sp. z o.o.