Zima na Podhalu nie odpuszcza. Pasażerowie ewakuowani z pociągu, który utknął w Białym Dunajcu. Akt.

Zima na Podhalu nie odpuszcza. Pasażerowie ewakuowani z pociągu, który utknął w Białym Dunajcu. Akt.

04 lutego 2023 | Źródło: Tygodnik Podhaliński 24tp.pl / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Padało w całej Polsce. Na Podhalu spadło kilkadziesiąt centymetrów śniegu. Opadom towarzyszy silny, porywisty wiatr. Pod naporem śniegu i wiatru drzewo przewróciło się uszkodzajając trakcję kolejową. Na torach utknął pociąg w Białym Dunajcu. Strażacy przeprowadzili ewakuację pasażerów.

 

 

Fot. Tygodnik Podhalański 24tp.pl

 

Padało wczoraj i w nocy. Rano opady śniegu ustały, ale wieje nadal bardzo silny wiatr. Zakopane i Podhale będzie musiało odkopać się z pokrywy śnieżnej, która wynosi już ponad 70 centymetrów.

Zimowa aura spowodowała przewrócenie się drzewa na trakcję kolejową w Białym Dunajcu. Utknął na torach pociąg jadący do Zakopanego. Na pomoc pasażerom przybyła straż pożarna z Zakopanego, która udrożniła dojście z nasypu do drogi głównej. Podstawiony został autobus, którym pasażerowie z pociągu pojechali do celu podróży.

 

Fot. Tygodnik Podhalański 24tp.pl

 

Jak poinformowała redakcję Kuriera Kolejowego Pani Magdalena Janus z Biura Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., ruch pociągów na trasie Poronin - Biały Dunajec o godz. 11:50 został wznowiony i pociągi kursują według rozkładu jady.

Przyczyną wstrzymania ruchu pociągów była linka z linii wysokiego napięcia, która opadła na sieć trakcyjną oraz pochylone drzewo nad siecią trakcyjną, które oparło się o słup wysokiego napięcia.