Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowo - drogowym na lubelszczyźnie

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowo - drogowym na lubelszczyźnie

04 lutego 2023 | Autor: młodszy aspirant Kamil Karbowniczek | Źródło: Policja Lubelska
PODZIEL SIĘ

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowo - drogowym w miejscowości Wincentów, powiat krasnostawski doszło do tragicznego wypadku. Kierujący Subaru wjechał bezpośrednio pod nadjeżdżającą z prawej strony lokomotywę. 40-latek kierujący samochodem osobowym pomimo prowadzonej reanimacji zmarł na miejscu zdarzenia. Policja apeluje o ostrożność na drodze.

 

Fot. Lubelska Policja

 

Do zdarzenia doszło dzisiaj w południe na przejeździe kolejowo - drogowym w miejscowości Wincentów, powiat krasnostawski. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że pod nadjeżdżającą z prawej strony lokomotywę PKP Cargo bez wagonów wjechał samochód osobowy marki Subaru. Autem podróżował 40-latek, który pomimo prowadzonej reanimacji przez funkcjonariuszy, a następnie załogę karetki pogotowia ratunkowego zmarł na miejscu zdarzenia. Niezbędne w takiej sytuacji policyjne badanie alkomatem wykazało, że maszynista lokomotywy był trzeźwy.  

 

Fot. Lubelska Policja

 

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury będą wyjaśniać szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Najczęstszą przyczyną wypadków w rejonach torów i przejazdów kolejowych jest lekceważenie przepisów o ruchu drogowym. Szczególnie groźne są próby pokonywania przejazdu przed zbliżającym się pociągiem, ignorowanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych, omijanie zamkniętych półrogatek, czy przejeżdżanie pod zamykającymi się zaporami.

Pociąg to masa rzędu kilkuset ton, a jego droga hamowania nawet przy niewielkich prędkościach jest kilkunastokrotnie dłuższa niż zwykłego pojazdu. Wypadki na torach są przede wszystkim skutkiem naruszeń przepisów. Wielu można byłoby uniknąć, gdyby górę wzięła rozwaga i wyobraźnia. Apelujemy zatem o ostrożność.