Regulacje Cyberbezpieczeństwo na kolei: seminarium on-line Agencji Kolejowej Unii Europejskiej

Cyberbezpieczeństwo na kolei: seminarium on-line Agencji Kolejowej Unii Europejskiej

06 lutego 2023 | Źródło: Urząd Transportu Kolejowego
PODZIEL SIĘ

16 lutego Agencja Kolejowa Unii Europejskiej organizuje webinarium na temat cyberbezpieczeństwa w sektorze kolejowym. Seminarium będzie podsumowaniem tematów poruszanych na grudniowej konferencji o cyberbezpieczeństwie w Lille.

 

Fot. Kurier Kolejowy

 

Webinarium odbędzie się we czwartek, 16 lutego, w godzinach 12:00 – 13:00. Organizowane jest przez Agencję Kolejową Unii Europejskiej (ERA) we współpracy z Agencją Unii Europejskiej ds. Cyberbezpieczeństwa (ENISA). Do webinarium dołączyć można klikając link na stronie ERA:

Webinarium będzie stanowiło podsumowanie tematyki poruszonej na wspólnej konferencji ERA-ENISA na temat bezpieczeństwa cybernetycznego na kolei, która odbyła się w grudniu 2022 r. w Lille. Podczas webinarium Marianthi Theocharidou z ENISA i Thomas Chatelet z ERA omówią główne tematy i wnioski z konferencji. Athanasios Drougkas z ENISA przedstawi sprawozdanie na temat inwestycji w sektorze transportu w odpowiedzi na dyrektywę w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (tzw. dyrektywa NIS 2).

Zagadnienia poruszane na webinarium obejmą również:

aktualizację polityki UE w zakresie cyberbezpieczeństwa (dyrektywa NIS2, project rozporządzenia o cyberodporności – Cyber Resilience Act),

przykłady współpracy w zakresie cyberbezpieczeństwa na poziomie krajowych organów ds. bezpieczeństwa (Francja, Niemcy, Finlandia),

rozwój standaryzacji technicznej (IEC, ERJU, ERA).  

W drugiej części prelegenci będą odpowiadać na pytania uczestników.

Webinarium jest jednym z elementów współpracy między ERA a ENISA w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego w sektorze kolejowym.

JAK SIĘ POŁĄCZYĆ?

Z webinarium połączyć się będzie można klikając „Join the webinar”. Link będzie aktywny na kilka minut przed rozpoczęciem transmisji webinarium. W przypadku trudności z połączeniem, należy skopiować link (URL) i wkleić do innej przeglądarki, np. Google Chrome. W trakcie drugiej części webinarium będzie można zadawać pytania, korzystając z widocznej na stronie funkcji pytań i odpowiedzi (Q&A).

Rejestracja nie jest wymagana, udział jest bezpłatny. 

Webinarium zostanie nagrane i udostępnione później na YouTube (na kanale Agencji).