Mundurowi uratowali życie młodemu mężczyźnie

Mundurowi uratowali życie młodemu mężczyźnie

06 lutego 2023 | Źródło: Straż Ochrony Kolei
PODZIEL SIĘ

W dniu 1 lutego 2023 roku funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei wspólnie z funkcjonariuszką Policji podczas patrolu stacji Tczew zauważyli młodego mężczyznę, którego zachowanie znacząco wskazywało, że może chcieć targnąć się na swoje życie. Funkcjonariusz SOK i Policjantka w ostatniej chwili uratowali życie 21-latkowi, który chciał rzucić się pod pociąg. Bez wątpienia dynamika oraz stanowczość podjętych przez funkcjonariuszy działań przyczyniły się do uratowania życia mężczyzny. Teraz jest pod opieką lekarzy. 

 

Mundurowi uratowali życie młodemu mężczyźnie
Fot. Kurier Kolejowy

 

W środę, 1 lutego br. funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei z Posterunku SOK w Tczewie wspólnie z funkcjonariuszką Policji z Komendy Powiatowej w Tczewie pełniąc służbę porządkową w rejonie stacji Tczew zauważyli na końcu peronu nr 1 mężczyznę, który najpierw nerwowo rozmawiał przez telefon, a później nagle zeskoczył z peronu na torowisko, ruszając w stronę nadjeżdżającego pociągu. Mężczyzna chciał targnąć się na swoje życie, dlatego mundurowi błyskawicznie ruszyli mu z pomocą. Policjantka wspólnie z funkcjonariuszem SOK w ostatniej chwili złapali go za ubranie, wciągając gwałtownie na peron w bezpieczne miejsce. Tylko dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji mundurowych nie doszło do tragedii.

Niedoszłym samobójcą okazał się 21-letni mieszkaniec Tczewa. Podczas rozmowy z lekarzem oświadczył, że chciał popełnić samobójstwo rzucając się pod pociąg. Mężczyzna został przewieziony karetką pogotowia do Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim.

Straż Ochrony Kolei i Policja przypominają, aby nie wstydzić się prosić co pomoc w sytuacjach kryzysowych. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami, Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciążki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy także zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc.