DB jest oficjalnym partnerem Niemieckiej Federacji Piłki Ręcznej oraz Handball Euro 2024.

DB jest oficjalnym partnerem Niemieckiej Federacji Piłki Ręcznej oraz Handball Euro 2024.

07 lutego 2023 | Źródło: Deutsche Bahn / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Deutsche Bahn (DB) jest oficjalnym partnerem Niemieckiego Związku Piłki Ręcznej (DHB) oraz Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej 2024 w Niemczech. Jako partner w zakresie zrównoważonej mobilności, Deutsche Bahn będzie przewozić drużyny narodowe i ich kibiców do miejsc rozgrywek w sposób przyjazny dla klimatu podczas Mistrzostw Europy. Od 10 do 28 stycznia 2024 roku mecze 24 uczestniczących w nich narodów będą rozgrywane w Berlinie, Düsseldorfie, Hamburgu, Kolonii, Mannheim i Monachium - do wszystkich miast można dojechać kilka razy na godzinę pociągami ICE. Dla kibiców, którzy posiadają bilet na mecz Mistrzostw Europy, dostępne będą zniżkowe bilety kolejowe na przejazd do i z imprezy.

 

Fot. Deutsche Bahn AG

 

Dzięki partnerstwu wszystkie drużyny DHB (kobiety, mężczyźni, młodzież, plaża) będą korzystać z kolei, aby podróżować do i z obozów treningowych, meczów i turniejów w ciągu najbliższych dwóch lat.

Dzięki przyjaznym dla klimatu podróżom partnerzy przyczyniają się do przesunięcia modalnego na przyjazną dla środowiska kolej oraz do osiągnięcia niemieckich i europejskich celów klimatycznych. DB będzie firmą neutralną klimatycznie do 2040 roku.

Michael Peterson, członek zarządu grupy DB ds. dalekobieżnych przewozów pasażerskich - "Cieszymy się, że Niemiecki Związek Piłki Ręcznej decyduje się na zrównoważoną podróż koleją. Jako nowy partner w zakresie mobilności będziemy teraz dowozić wszystkie drużyny DHB na ich mecze wygodnie, szybko i w sposób przyjazny dla klimatu. A Mistrzostwa Europy 2024 w Niemczech to także przede wszystkim zielona mobilność: wszystkie drużyny narodowe i ich kibice mogą dotrzeć do sześciu obiektów kilka razy w ciągu godziny za pomocą ICE."

Sekretarz Generalny EHF Martin Hausleitner komentuje umowę - "Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że możemy powitać tak renomowanego partnera jak Deutsche Bahn na pokładzie EHF EURO mężczyzn. Zrównoważony rozwój jest ważną częścią aspektu dobrego zarządzania w naszym Masterplanie dla Europejskiej Piłki Ręcznej i staje się coraz ważniejszy dla naszych interesariuszy. Zmniejszenie wpływu wydarzeń EHF na środowisko jest bardzo ważnym krokiem i jednym z naszych kluczowych celów."

Mark Schober, prezes DHB - "Do naszych sześciu obiektów w Düsseldorfie, Berlinie, Mannheim, Monachium, Hamburgu i Kolonii można łatwo dojechać pociągiem. Chcemy wykorzystać tę infrastrukturę do zmniejszenia śladu ekologicznego turnieju spowodowanego koniecznymi podróżami. Dla Niemieckiej Federacji Piłki Ręcznej ta umowa to kolejny duży krok w kierunku ekologicznego zrównoważenia."

W nawiązaniu współpracy pośredniczyła firma Infront jako wyłączny partner marketingowy Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej.

DB od wielu lat angażuje się w duże wydarzenia sportowe, oferując zrównoważoną mobilność. Jest między innymi partnerem współpracy największych szkolnych zawodów sportowych na świecie "JUGEND TRAINIERT FÜR OLYMPIA/PARALYMPICS".