Warszawska Kolej Dojazdowa przywraca ruch pociągów na stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska

Warszawska Kolej Dojazdowa przywraca ruch pociągów na stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska

13 lutego 2023 | Źródło: Warszawska Kolej Dojazdowa
PODZIEL SIĘ

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że w ramach kontynuacji robót budowlanych w zakresie budowy drugiego toru linii kolejowej nr 47 na szlaku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska na linii WKD od poniedziałku, 20.02.2023, będzie obowiązywać nowy, specjalny rozkład jazdy pociągów i zastępczej komunikacji autobusowej.

Zmiana rozkładu jazdy obejmuje przywrócenie ruchu pociągów na stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska oraz przeniesienie ruchu pociągów na nowo wybudowany tor nr 1 od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego.

 

Fot. Warszawska Kolej Dojazdowa

 

ORGANIZACJA RUCHU POCIĄGÓW WKD ORAZ ZASTĘPCZEJ KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ WKD

 

 1. Od dnia 20.02.2023 (poniedziałek) zostaje otwarta dla pociągów pasażerskich stacja Grodzisk Mazowiecki Radońska.
  W związku z powyższym przywrócony zostaje ruch pociągów pasażerskich na odcinku Grodzisk Maz. Jordanowice – Grodzisk Maz. Radońska.
 2. W związku z przywróceniem ruchu w obrębie stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska ulega zmianie rozkład jazdy pociągów
  i zastępczej komunikacji autobusowej.
  Niektóre kursy pociągów ulegną przesunięciu, zarówno w dni powszednie, jak również w dni wolne.
 3. Od dnia 20.02.2023 (poniedziałek) następuje przeniesienie ruchu pociągów na nowo zbudowany tor na odcinku od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego (będzie to prawy tor patrząc w kierunku Grodziska Mazowieckiego) – wraz z otwarciem dla obsługi podróżnych wszystkich nowych peronów zlokalizowanych po prawej stronie tego toru (patrząc w kierunku Grodziska Mazowieckiego).
 4. Od dnia 20.02.2023 (poniedziałek) w związku z otwarciem nowego toru następuje przywrócenie obsługi przez pociągi przystanku kolejowego Podkowa Leśna Zachodnia.
 5. Zastępcza komunikacja autobusowa:
 • W związku z otwarciem stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska likwidacji ulega trasa ZKA ZA1 na odcinku Grodzisk Mazowiecki Radońska – Grodzisk Mazowiecki Jordanowice.
 • W związku ze wznowieniem obsługi przez pociągi przystanku Podkowa Lesna Zachodnia zmianie ulega trasa ZKA ZA12, obsługująca relację Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów. Połączenia kolejowe do Milanówka pozostają w dalszym ciągu zawieszone.
 1. Od dnia 20.02.2023 (poniedziałek) następuje zamknięcie dla ruchu pociągów dotychczasowego, starego toru nr 1 G (tor prawy patrząc w kierunku Warszawy) wraz ze wszystkimi peronami, zlokalizowanymi po prawej stronie tego toru (patrząc w kierunku Warszawy).
 2. Podróżni korzystający z ZKA zobowiązani są do podróżowania tą komunikacją na podstawie ważnego biletu WKD. W związku
  z brakiem możliwości skasowania biletu jednorazowego w autobusie
  , pasażerowie rozpoczynający podróż autobusem zobowiązani są skasować odręcznie bilet jednorazowy w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika, wpisując w sposób trwały datę, godzinę i minuty rozpoczęcia przejazdu. Długopisy dostępne będą u kierowcy autobusu.
 3. W pojazdach ZKA nie ma możliwości zakupu biletu WKD oraz przewozu roweru.
 4. Czas przesiadki na stacji Podkowa Leśna Główna, jak również wydłużony czas przejazdu ZKA nie wpływa na czas ważności biletu
  w stosunku do czasu przejazdu pociągiem WKD według zwykłej organizacji ruchu.