Kolejny, ważny etap remontu torowiska zabytkowej wąskotorówki w Koszalinie

Kolejny, ważny etap remontu torowiska zabytkowej wąskotorówki w Koszalinie

22 lutego 2023 | Źródło: Koszalińska Kolej Wąskotorowa
PODZIEL SIĘ

Kolejny etap remontu prowadzonego przez Koszalińska Kolej Wąskotorowa na 8. kilometrze szlaku do Rosnowa czyli podbijanie torowiska. 

 

Fot. Koszalińska Kolej Wąskotorowa

 

Prace powoli zmierzają do finału, jak wiecie, tor jest już w pełni przejezdny i kursowały po nim pierwsze w tym roku pociągi zabytkowej Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej.

 

Fot. Paweł Gajdzica

 

Remont torowiska połączony z wymianą szyn, starych podkładów byłby nie możliwy bez wsparcia, jakiego udzieliły PKP Polski Linie Kolejowe S.A.

 

Fot. Paweł Gajdzica 

 

Towarzystwu Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej w 2020 roku otrzymało od spółki materiały wartości ok. 100 tys. zł w ramach umowy darowizny. W ramach umowy Zakład Linii Kolejowych w Szczecinie przekazał na rzecz TKKW materiały nawierzchni kolejowej, tj. 2 km szyn wraz z akcesoriami do mocowania (śruby, wkręty), które z powodzeniem obecnie wykorzystujemy do remontów torowiska.

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł 28 lutego upływa termin złożenia sprawozdania z przewozu towarów niebezpiecznych koleją za rok 2022 28 lutego upływa termin złożenia sprawozdania z przewozu towarów niebezpiecznych koleją za rok 2022
Następny artykuł Kolejny raz funkcjonariusze nie dopuścili to tego, aby osoba w kryzysie targnęła się na życie Kolejny raz funkcjonariusze nie dopuścili to tego, aby osoba w kryzysie targnęła się na życie