Transport miejski Nowa jakość na torach! Tramwaje MPK Łódź Moderus Gamma wyjechały na ulice

Nowa jakość na torach! Tramwaje MPK Łódź Moderus Gamma wyjechały na ulice

02 marca 2023 | Źródło: Lodz.pl
PODZIEL SIĘ

Od środy, 1 marca łodzianie mogą podróżować nowoczesnymi tramwajami Moderus Gamma. To nowa jakość na łódzkich torach. Pojazdy są komfortowe, niskopodłogowe, klimatyzowane i dostosowane dla osób starszych i niepełnosprawnych.

 

Fot.Łódź.pl

 

Wczoraj wyjechały dwa pierwsze takie pojazdy. Będą kursować na linii 9. Tramwajów Moderus Gamma będzie jednak sukcesywnie przybywać i będą pojawiać się także na innych trasach. Obecnie w Łodzi mamy już cztery tego typu tramwaje. Kolejne będą systematycznie dostarczane przez firmę Modertrans. Do końca października będzie ich w Łodzi łącznie 30 sztuk. 

Fot. Łódź.pl

 

Tramwaj  Moderus Gamma LF 06 AC to konstrukcja pięcioczłonowa. W ponad 80 procentach jest on niskopodłogowy. Wagon może przewozić jednocześnie 227 pasażerów. Jego długość przekracza 32 metry, a waga wynosi 43 tony. W pojeździe Zastosowano 4 wózki – dwa sztywne i dwa skrętne. Takie rozwiązanie ma spowodować mniejsze zużycie torowisk oraz obręczy. Tramwaj został wyposażony także w rampę ułatwiającą wjazd wózkom inwalidzkim.

 

Fot. Łódź.pl

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Rytro i Barcice – pierwsze dworce w Dolinie Popradu otwarte! Rytro i Barcice – pierwsze dworce w Dolinie Popradu otwarte!
Następny artykuł Brazylijskie VLI podpisuje umowę na dziewięć lokomotyw Wabtec Brazylijskie VLI podpisuje umowę na dziewięć lokomotyw Wabtec