Railcare dostarcza kompletne rozwiązanie dla firmy leasingowej Beacon Rail

Railcare dostarcza kompletne rozwiązanie dla firmy leasingowej Beacon Rail

09 marca 2023 | Źródło: Railcare Group / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Lokverkstad z Grupy Railcare otrzymało zlecenie na nordycką adaptację pięciu lokomotyw Traxx dla firmy leasingowej Beacon Rail. Projekt wart jest około 12 milionów koron szwedzkich i zostanie zrealizowany w ciągu pierwszych dwóch kwartałów 2023 roku.

Fot. Railcare Group

 

Projekt obejmuje całościowe rozwiązanie, w ramach którego Railcare zainstaluje system bezpieczeństwa ATC2 i zmodyfikuje lokomotywy do warunków skandynawskich, a także będzie zarządzać procesem zatwierdzenia przez Agencję Kolejową Unii Europejskiej, ERA. Zatwierdzone lokomotywy zostaną następnie wydzierżawione przez Beacon Rail na potrzeby działalności transportowej Railcare.

- W 2022 roku zrealizowaliśmy kilka projektów dla Beacon Rail i zbudowaliśmy z nimi dobre relacje. Szczęśliwie zaowocowało to odnowionym zaufaniem, mówi Patrik Söderholm, kierownik operacyjny w Railcare Lokverkstad, i kontynuuje - Dzięki tym poprzednim projektom mamy teraz możliwość zorganizowania kompletnego rozwiązania dla Beacon Rail, co będzie miało istotne znaczenie dla naszych działań transportowych.

Lokomotywy Traxx były eksploatowane w Europie. Aby jednak mogły być niezawodnie prowadzone w Szwecji i dobrze funkcjonować w warunkach nordyckich, należy dokonać kilku modyfikacji wraz z instalacją ATC2. Pierwsza lokomotywa została już zmodyfikowana i wkrótce zostanie wprowadzona do eksploatacji próbnej, która następnie będzie podstawą do zatwierdzenia przez ERA. Pozostałe cztery lokomotywy będą następnie dostosowywane w sposób ciągły do lata.

- Będziemy kształcić więcej naszych pracowników, aby spełniali kompetencje wymagane dla tego typu lokomotyw. W połączeniu z dobrymi relacjami, jakie mamy z Beacon Rail, kładziemy fundament pod dalszą dobrą współpracę - kończy Patrik.

Beacon Rail istnieje od 2008 roku i prowadzi działalność w sumie w 17 krajach. Beacon Rail świadczy usługi leasingu kolejowego dla operatorów pociągów pasażerskich i towarowych. W swojej flocie pojazdów posiadają łącznie 481 lokomotyw, 575 pojazdów osobowych i 1100 wagonów towarowych.

O grupie Railcare

Railcare oferuje innowacyjne produkty i usługi dla kolei; na przykład utrzymanie ruchu kolejowego za pomocą samodzielnie opracowanych maszyn, warsztat lokomotyw, transport specjalny i projekty sprzedaży maszyn. Nasz rynek znajduje się głównie w Skandynawii i Wielkiej Brytanii. Branża kolejowa przeżywa pozytywny rozwój dzięki rosnącemu natężeniu ruchu, szeroko zakrojonym programom inwestycyjnym, rozwojowi opłacalnego transportu towarowego i pasażerskiego oraz rosnącej świadomości ekologicznej. Railcare dostarcza zarówno zrównoważone, jak i wydajne rozwiązania, które przyczyniają się do tego, że kolej może być użytkowana przez maksymalną liczbę lat. Akcje Railcare Group AB (publ) są notowane na liście Small Cap giełdy Nasdaq Stockholm. Grupa zatrudnia około 160 pracowników, a jej roczna sprzedaż wynosi około 500 mln SEK. Siedziba firmy znajduje się w Skellefteå

Railcare Lokverkstad oferuje usługi warsztatowe, takie jak naprawy, modernizacje i bieżące utrzymanie. Oferuje również montaż systemów sterowania radiowego i bezpieczeństwa oraz remonty i modyfikacje pojazdów kolejowych.