Alstom Austria celebruje wyprodukowanie 1000 tramwaju w Wiedniu

Alstom Austria celebruje wyprodukowanie 1000 tramwaju w Wiedniu

13 marca 2023 | Źródło: Alstom / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Alstom celebruje 1000. tramwaj wyprodukowany w Wiedniu. Od 1990 roku Alstom Austria, który w 2021 roku przejął Bombardier Transport, wyprodukował w Wiedniu 1000 nowoczesnych tramwajów dla globalnych klientów od Austrii po Australię. "Jesteśmy dumni, że dziś świętujemy 1000. tramwaj z naszego wiedeńskiego zakładu produkcyjnego. Nasze tramwaje kształtują krajobrazy miast na całym świecie i są prawdziwie wiedeńskie" - powiedział Jörg Nikutta, dyrektor zarządzający Alstom Austria.

Fot. Alstom

 

"Jako radny miasta ds. gospodarczych jestem szczególnie zadowolony, że tramwaje dla naszego przyjaznego dla środowiska transportu publicznego są "Made in Vienna" w Alstom. Wiedeńscy pasażerowie mogą cieszyć się z nowocześniejszych pojazdów, którymi będą mogli bezpiecznie i czysto odbyć wszystkie swoje podróże w mieście. Dzięki produkcji w Donaustadt zamówienia te w naturalny sposób zapewniają również miejsca pracy w Wiedniu jako miejscu prowadzenia działalności gospodarczej i tworzą tutaj wartość dodaną", mówi Peter Hanke, radny miejski ds. finansów i gospodarki.

 

Jörg Nikutta, Alstom, Peter Hanke, Miasto Wiedeń, Gudrun Senk, Wiener Linien,
Ernst Nevrivy, Miasto Wiedeń.
Fot. Alstom 

 

Tysięczny tramwaj to Flexity Vienna dla Wiener Linien i już wkrótce będzie w codziennej służbie dla wiedeńczyków z niepowtarzalnym oznakowaniem.

"Wiener Linien stale odnawia swoją flotę pojazdów ze szczególnym uwzględnieniem efektywności energetycznej i dostępności. Flexity Vienna zastąpi w najbliższych latach ostatnie wysokopodłogowe modele tramwajów i tym samym uczyni system transportu publicznego bez barier. Jest już używany na pięciu liniach, a w ciągu roku dołączą do niego dwie kolejne - linie 46 i 49" - informuje Gudrun Senk, dyrektor zarządzający Wiener Linien ds. pionu technicznego, Construction and Facilities Management (CTO).

"Alstom jest ważnym przedsiębiorstwem dla lokalizacji biznesowej Donaustadt z potencjałem, aby w przyszłości nadal być jedną z najlepiej prosperujących firm w dzielnicy" - podkreśla Ernst Nevrivy, przewodniczący dzielnicy 22 w Wiedniu.

Zakład w Wiedniu jest globalnym centrum kompetencji Alstom w zakresie tramwajów i lekkich pojazdów szynowych i zatrudnia około 800 osób, które zajmują się całym łańcuchem wartości - od pierwszego kontaktu z klientem, poprzez rozwój, montaż, produkcję komponentów i wsparcie po uruchomieniu. Na całym świecie jest tylko dziesięć ze 140 placówek Alstom, które pełnią taką rolę.

 

Odbiorcy tramwajów wyprodukowanych w zakładzie w Wiedniu. Źródło: Alstom