Album "Wąskotorówki końca wieku" wydawnictwa EUROSPRINTER już w sprzedaży

Album "Wąskotorówki końca wieku" wydawnictwa EUROSPRINTER już w sprzedaży

16 marca 2023 | Źródło: Eurosprinter
PODZIEL SIĘ

Michał Zajfert, podróżnik i pasjonat kolei wąskotorowych, swoją przygodę z fotografią zaczął już w latach 80 - tych. Udało mu się udokumentować wiele unikalnych miejsc, po których często nie ma już śladu - nie tylko z obszaru PKP, ale też z wielu kolei przemysłowych czy leśnych.

 

Fot. Eurosprinter

 

Właśnie nakładem wydawnictwa Eurosprinter ukazał się album "Wąskotorówki końca wieku", w którym znajdą Państwo 686 starannie wybranych fotografii z podziałem na poszczególne dawne dyrekcje kolejowe. Album rozpoczyna ekskluzywną serię EUROSPRINTER GALERIA w której będą prezentowane dorobki najwybitniejszych fotografów komunikacyjnych. Cennym atrybutem odróżniającym tę serię od innych serii wspaniałych książek będzie eleganckie pudełko zabezpieczające książkę przed kurzem i uszkodzeniami. 

 

 

 

Na rynku wydawniczym brakowało albumu poświęconego wyłącznie kolejom wąskotorowym. Wydawnictwo Eurosprinter wraz z pasjonatem fotografii i kolei wąskotorowych - Michałem Zajfertem, uzupełnia tę książkową lukę eksluzywnym albumem "Wąskotorówki końca wieku". Prezentowany album dokumentuje planową pracę niemal wszystkich kolei wąskotorowych PKP w Polsce w latach 90 tych XX wieku. Fragmenty z nich dotrwały do dzisiaj, ale obecnie funkcjonują już one w mocno okrojonych przestrzeniach, bardziej jako atrakcje turystyczne. Tymczasem na zebranych fotografiach można odnaleźć planowe pociągi pasażerskie, towarowe, stacje, budynki, mosty, podróżnych czy wreszcie kolejarzy bez których pracy koleje te nie mogłyby funkcjonować. Ten różnorodny świat kolei wąskotorowych, którego dzisiaj już nie ma, przetrwał przynajmniej na fotografiach. Dzięki temu albumowi można zanurzyć się w sentymentalnym świecie nieśpieszących się wąskotorówek. 

 

Fot. EUROSPRINTER 

 

Zapraszamy do odwiedzeniana strony internetowej wydawnictwa https://eurosprinter.com.pl/