Trwa odbudowa linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza

Trwa odbudowa linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza

20 marca 2023 | Źródło: KarkonoszeGo
PODZIEL SIĘ

Trwa odbudowa linii kolejowej z Jeleniej Góry do Mysłakowic i Karpacza Pociągi mają się tu pojawić jeszcze w 2023 roku

 

Fot. KarkonoszeGO

 

Rewitalizacja linii kolejowej łączącej Kowary z Jelenią Górę oraz Karpacz z miejscowością Mysłakowice ma potrwać dwa lata i jest podzielona na etapy. To kolejna inwestycja samorządu województwa dolnośląskiego, mająca na celu przywrócenie ruchu na nieczynnych dziś trasach kolejowych w regionie. Samorząd Dolnego Śląska planuje, że rewitalizację pierwszego odcinka do Mysłakowic uda się zakończyć we wrześniu 2023 roku. Odcinek ten liczy około 10 km, a jego rewitalizacja będzie kosztowała ponad 20 mln zł. Wykonawcą jest firma Infrakol Sp. z o.o. Sp. k. z Jawora.

 

Fot. Karkonosze GO

 

Rozpoczęły się też prace na odcinku z Mysłakowic do Karpacza. W pierwszej kolejności trzeba było usunąć samosiejki na niemal całej długości linii. Planuje się między innymi wykonanie nawierzchni kolejowej, podtorza, odwodnienia oraz odbudowę obiektów inżynieryjnych . Powstaną także nowe przejazdy kolejowo-drogowe, przejścia dla pieszych oraz perony w Łomnicy i Mysłakowicach o długości 100 m z wiatami peronowymi i elementami małej architektury, oznakowaniem i systemem monitoringu oraz miejscami parkingowymi.

 

Fot. Karkonosze GO 

 

Dojazd pociągiem do Karpacza będzie niewątpliwe alternatywą dla turystów dla których w mieście pod Śnieżką już od lat brakuje miejsce parkingowych.

 

Fot. Karkonosze GO 

 

 

 

 

 

Od redakcji

Dziękujemy redakcji Karkonosze Go za udostępnienie materiału 

https://karkonoszego.pl/artykul/trwaja-prace-na-linii/1414838.amp