Podczas interwencji naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza SOK

Podczas interwencji naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza SOK

23 marca 2023 | Źródło: Straż Ochrony Kolei
PODZIEL SIĘ

W pierwszy dzień wiosny funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Suchej Beskidzkiej ujęli agresywnego 17-latka, który chwilę wcześniej awanturował się i doprowadził do urazu głowy młodej kobiety. Znieważył funkcjonariuszy SOK będących na służbie, a następnie naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Już za jeden z tych czynów grozi mu do 3 lat więzienia. 

 

Podczas interwencji naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza SOK
Fot. Straż Ochrony Kolei

 

We wtorek, 21 marca br. około godziny 15:00 funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Suchej Beskidzkiej podczas patrolowania stacji Sucha Beskidzka zauważyli grupę osób, która zakłóca porządek publiczny. Funkcjonariusze SOK ujęli agresywnego 17-latka, który znieważył i naruszył nietykalność cielesną  jednego z nich. A wszystko zaczęło się od tego, że chwilę wcześniej bez żadnego powodu 17-latek gwałtownie popchnął młodą kobietę, że ta uderzyła głową o ścianę budynku stacyjnego. 16-latka w wyniku silnego uderzenia, bardzo źle się poczuła, dlatego też funkcjonariusze SOK udzielili niezbędnej pomocy oraz powiadomili o zaistniałej sytuacji pogotowie ratunkowe, które przewiozło poszkodowaną do Szpitala.

Podczas interwencji 17-latek zachowywał się bardzo agresywnie, nie reagował również na polecenia mundurowych do zachowania spokoju, a w pewnym momencie zaatakował rękoma jednego z funkcjonariuszy, uderzając go łokciem w okolice lewej skroni. Napastnik został obezwładniony i ujęty, a następnie przekazany przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Suchej Beskidzkiej. Na miejsce zdarzenia wezwano ponownie zespół pogotowia ratunkowego, który udzielił specjalistycznej pomocy medycznej funkcjonariuszowi SOK. Już w najbliższym czasie nastolatkowi zostaną przedstawione zarzuty o charakterze chuligańskim oraz zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza w celu zmuszenia do zaniechania prawnej czynności służbowej.

Sprawca, który dopuścił się popełnienia przestępstwa naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do trzech lat.