Strajk na kolei fińskiej zakończony, przewozy kolejowe ruszyły ponownie dzisiaj - 24.03.2023 r.

Strajk na kolei fińskiej zakończony, przewozy kolejowe ruszyły ponownie dzisiaj - 24.03.2023 r.

24 marca 2023 | Źródło: VR Group / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Osiągnięto porozumienie w negocjacjach TES w sektorze kolejowym i przewozy kolejowe rozpoczną się o świcie w piątek 24.3.2023.Przewozy dalekobieżne i krótkobieżne VR wrócą do normy w ciągu około 24 godzin. W negocjacjach między RAU i Palta uzgodniono, że maszyniści pociągów wrócą do pracy na zmiany rozpoczynające się w piątek 24 kwietnia br..

Strajk na kolei fińskiej zakończony, przewozy kolejowe ruszyły ponownie dzisiaj - 24.03.2023 r.
Fot. VR Group

 

"Dziękujemy stronom negocjującym i mediatorowi. To wspaniałe, że w końcu osiągnięto porozumienie i że nasi klienci mogą podróżować pociągami, a towary mogą przemieszczać się dla przemysłu i ruch towarowy może znów ruszyć" - powiedziała Laura Ansaharju.

Pierwsze połączenie lokalne odjechało o 04:04, a pierwsze połączenie dalekobieżne o 3:40. Po uruchomieniu usługi w najbliższych dniach należy spodziewać się zmian, takich jak zastępcza komunikacja autobusowa i pojedyncze odwołania. Ponadto w niektórych pociągach dalekobieżnych mogą być początkowo zamknięte niektóre wagony restauracyjne lub może wystąpić brak wyboru produktów. W większości przypadków sytuacja wróci jednak do normy w ciągu około 24 godzin.

Przewiduje się, że z powodu strajku ruch towarowy będzie zakłócony przez kilka dni.

VR zwróci wszystkim klientom cenę biletów zakupionych na przejazd podczas strajku.

VR zwróci wszystkim klientom cenę biletów zakupionych na przejazd podczas strajku na tę samą metodę płatności, która została użyta do zapłaty za bilet (np. karta debetowa, karta kredytowa, bank internetowy) w ciągu około jednego tygodnia. Zwroty przetwarzane są na zasadzie "dzień po dniu".
Jeśli nie będą w stanie dokonać zwrotu bezpośrednio i automatycznie, skontaktują się z klientami za pośrednictwem poczty elektronicznej. Jeśli pasażer kupił bilet w R-kiosk lub w automacie na stacji, niestety nie posiadając jego danych kontaktowych lub danych dotyczących płatności kolej nie może dokonać automatycznego zwrotu.